Festivalio „Gaida“ programoje – LONDON SINFONIETTA koncertas

Spalio 29 d. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos garsioji LONDON SINFONIETTA. Vienintelį koncertą Lietuvoje rengiantis legendinis britų orkestras didesnę programos dalį paskyrė JAV muzikos įžymybei Steve’ui Reichui. Iš trijų šio kultinio minimalisto kūrinių, skambėsiančių koncerte, išsiskiria vienas naujausių opusų, sukurtas pagal roko grupės „Radiohead“ muziką. Steve’o Reicho kūrinius nuolat atliekanti LONDON SINFONIETTA pastaraisiais metais laikoma bene geriausiu šio kūrėjo muzikos atlikėju.

Kolektyvas ruošiasi netrukus įvyksiančiam susitikimui su Lietuvos publika, kuri rodo didžiulį susidomėjimą šiuo išskirtiniu koncertu – nepigiai kainuojantys bilietai tirpsta taip sparčiai, kad jų greitai gali nebelikti. Kaip praneša „Bilietų pasaulis“, į šį koncertą liko visai nedaug bilietų, tad norintiems apsilankyti koncerte patariama nedelsti.

Tarp šiuolaikinės klasikos ir elektronikos, džiazo bei kitų muzikos pakraipų balansuojanti LONDONO SINFONIETTA garsėja itin išradingomis programomis. Iš tiesų – visame pasaulyje pripažintas orkestras laikomas ne tik aukščiausio lygio atlikėjų sambūriu, bet ir naujausių muzikos tendencijų pristatytoju daugelio šalių klausytojams. Misiją atlikti geriausią šių dienų muziką bei ja sudominti klausytojus orkestras prisiėmė nuo pat savo įkūrimo 1968 m. Aštuoniolika aukščiausios klasės instrumentalistų subūrusi LONDON SINFONIETTA niekuomet nebijojo rizikuoti ne tik atliekant naujus kūrinius, bet ir neriant į naujas muzikos pakraipas. Iki mūsų dienų orkestras užsakė daugiau nei 300 naujų kūrinių, o atliktas premjeras skaičiuoja dar keliais šimtais didesniu skaičiumi.

LONDON SINFONIETTA užsakymu buvo sukurtas ir Vilniuje nuskambėsiantis vienas naujausių Steve’o Reicho kūrinių „Radio Rewrite“, kurį inspiravo roko grupės „Radiohead“ muzika – dvi grupės dainos bei šios grupės gitaristo Johny Greenwoodo grojimas, su kuriuo orkestras dažnai atlieka šį kūrinį kartu. Net 46 metus gyvuojančio orkestro lankstumą paliudys ir kitas programos kūrinys – Steve’o Reicho „2 x 5“, kuriame taip pat išnaudojamas roko muzikos instrumentarijus – dvi bosinės gitaros, du klavišiniai, du mušamieji ir keturios elektrinės gitaros. Koncerte taip pat skambės ir Michaelo Nymano kūrinys “In C Interlude”, inspiruotas kito legendinio JAV kūrėjo Terry Riley muzikos.

Savo itin turtingoje ir įvairialypėje muzikinėje veikloje orkestras LONDON SINFONIETTA didžiuojasi bendradarbiavimu su pačiais žymiausiais XX ir XXI a. kompozitoriais, orkestro koncertuose svarbią vietą užima ir istorinė klasika – J. S. Bacho, I. Stravinskio, B. Britteno ir kitų autorių muzika, kurią ženklina LONDON SINFONIETTA interpretacijų savitumas bei originalumas. Orkestro programose galima išgirsti ir stilingai atliekamų Brodvėjaus melodijų – Jerome’o Kerno bei Cole’o Porterio svingo, kolektyvas mielai dalyvauja ir džiazo projektuose.

Tarp paskutiniųjų LONDON SINFONIETTA apdovanojimų – 2010 m. pelnytas vienas prestižiškiausių Jungtinės Karalystės „Royal Philharmonic Society“ (Karališkosios filharmonijos) muzikos apdovanojimas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt