Meras pasveikino 35 metų jubiliejų pasitikusią Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokyklą

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino 35 metų jubiliejų švenčiančią Sofijos Kovalevskajos mokyklos bendruomenę. Po vienu stogu nuo šių metų įsikūrus ir gimnazijai, ir progimnazijai, čia rusų kalba mokosi daugiau kaip 1000 moksleivių, dirba per 100 pedagogų.

„Į Sofijos Kovalevskajos mokyklą visada smagu ateiti, nes čia visi nuolat šypsosi. Dėkoju bendruomenei, kad sukūrėt tokią puikią nuotaiką ir atmosferą. Nuo šiol gimnazijai ir progimnazijai įsikūrus drauge, teks dar daugiau mokytis draugystės ir bendradarbiavimo, kad mokytojai ir mokiniai čia su ta pačia puikia nuotaika turėtų galimybę augti, tobulėti, tapti atvira mokykla tėvų iniciatyvoms ir moksleivių idėjoms. Linkiu būti savitai mokyklai – turėti savo veidą, nebijoti išsiskirti ir žinoti, kuo ši mokykla yra geresnė už kitas“, – sveikino mokyklos bendruomenę Vilniaus meras R. Šimašius.

Perdavęs moksleiviams simbolinių lauktuvių krepšį ir apdovanojęs mokyklos vadoves gėlėmis, meras nustebino renginio žiūrovus, pacituodamas Sofijos Kovalevskajos mokyklos moksleivės Vitalijos Visočinaitės sukurtas eiles rusų kalba, kurios šiandien nuskambėjo naujai, kaip miesto vadovo pažadas mokyklos bendruomenei: „руку ты мою возьми, обещаю – буду рядом, сквозь проблемы и преграды помогу тебе пройти“.

Sofijos Kovalevskajos progimnazijos direktorė Galina Kirilova dėkojo savivaldybei ir merui už paramą bendruomenei penkerius metus siekiant persitvarkyti iš vidurinės mokyklos į gimnaziją ir progimnaziją.


Kad ši mokykla ypatinga – liudija ir tradicija, kuria bendruomenė labai didžiuojasi – gėlėmis ir šiltomis padėkomis pasveikinti daugiau kaip dešimt mokytojų, kurie patys yra buvę Sofijos Kovalevskajos mokyklos mokiniai, po studijų sugrįžę į savo mokyklą dirbti mokytojais. Dar tiek mokytojų pagerbti už tai, kad čia dirba jau 35-erius metus, nuo pat mokyklos įkūrimo dienos.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt