Vilniaus vicemeras paaiškino, kodėl nebuvo ištesėtas buvusio mero pažadas

Sausio mėnesį kilus nesklandumams registracijoje į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kadenciją baigęs meras Artūras Zuokas viešai pažadėjo, jog tėvai rugsėjo mėnesį bus atleisti nuo 14,48 EUR siekiančio ugdymo mokesčio. Paskutiniu metu kilus klausimams dėl metų pradžioje duoto pažado įgyvendinimo, Vilniaus miesto savivaldybė atsakė į tėvų abejones, kodėl ši kompensacija rugsėjį nebuvo gauta.

Sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko teigimu, toks pasižadėjimas buvo tik deklaratyvaus pobūdžio, nes jokių konkrečių veiksmų buvusi sostinės vadovybė šiuo klausimu nesiėmė.

„Perėmę miesto valdymą į savo rankas mes neradome jokių numatytų lėšų biudžete, iš kurių būtų galima tėvams kompensuoti ugdymo mokestį už rugsėjo mėnesį. Šis klausimas net ir nebuvo keltas Taryboje, nors tam padaryti buvusi vadovybė turėjo mažiausiai kelis mėnesius. Galima tik apgailestauti, kad tėvai šiuo atveju buvo suklaidinti, o buvęs meras, nesugebėjęs užtikrinti sklandaus registracijos į darželius proceso ir, norėdamas nuraminti dėl to nepatenkintus tėvus, pradėjo asmeniškai žadėti tai, kam įgyvendinti tiesiog nebuvo galimybių. Manau, kad tai buvo labai neatsakingas žingsnis.“, – sakė Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Siekdama, kad registracija į darželius vyktų sklandžiai ir be trikdžių, Vilniaus miesto savivaldybė spalio mėnesį patvirtino naują priėmimo į darželius tvarką. Naujoji tvarka bus skaidresnė ir aiškesnė, o tėvams nebereikės budėti naktimis, norint užregistruoti vaiką į darželį.

„Svarbiausia tai, jog registruojantis nebelieka anksčiau buvusio principo „kas pirmesnis – tas gudresnis“. Seniau tėvai turėdavo aukoti savo poilsį, kad vidury nakties galėtų užsiregistruoti sistemoje. Nuo šiol registracija vyks nuolat ir tikimybė gauti vietą priklausys nuo pirmumo kriterijų, o ne nuo to, kaip pasisekė „lenktynėse“ į darželius. Be to, prašymą bus galima pateikti net ir vaikui gimus, todėl atėjus metui, kai vaikas įgis teisę lankyti darželį, jis šią vietą ir turės.“, – kalbėjo vicemeras.

Šiuo metu diegiami registracijos sistemos atnaujinimai pagal naujai patvirtintą priėmimo tvarką, stiprinama sistemos apsauga. Nauja registracija į sostinės darželius prasidės gruodžio 15 d.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt