Sostinės mokyklos forume dalysis savito ugdymo idėjomis

Šią savaitę Vilniaus mokyklos susiburs pasidalinti savitomis ugdymo praktikomis, pristatys ką yra sukūrę ar atradę, ir tai, kas jų mokyklą daro geresnę, stipresnę, išskirtinę. Forume „Unikalūs ugdymo pokyčiai: mokyklų patirtys“ bus puiki galimybė išgirsti ir pamatyti kitų mokyklų geruosius ugdymo pavyzdžius, paskatinti jas kurti ir atrasti geriausius sprendimus organizuojant ugdymą mokyklose.

„Mokyklų patirtys – ne tik apie pamokas, o apie tai, kiek reikia dirbti, kad pokyčiai mokykloje įvyktų, kad gerėtų santykiai, kad mokiniai taptų savo mokymosi šeimininkais. Smagu matyti, kad mokyklos dalijasi gerąja patirtimi, užsimezga ryšiai tarp jų ir vyksta gerųjų patirčių manai “, – sako forumą atidarysiantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Forume dalyvaus Vilniaus Universiteto Studijų prorektorė dr. Nijolė Radavičienė, Žinių ekonomikos forumo Tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas, mokinių, tėvų atstovai, pranešimus skaitys ir idėjomis dalinsis Vilniaus mokytojai. Pasak M. Glodas tikisi, kad šis forumas prisidės kuriant unikalią ir savarankišką mokyklą.

„Mokykla yra pirmasis žingsnis žmogaus, vėliau jau profesionalo, karjeroje. Žinių ekonomikos forumo bendruomenė yra tikra, kad kelias į kokybišką švietimą yra grįstas kiekvienos mokyklos savarankiškumu ir atsakomybe prieš visuomenę. Turime įvairių pasiūlymų – pradedant teisinės bazės korekcijomis, baigiant atskirais projektais – kaip galima didinti mokyklų savarankiškumą. Ir jau dabar turime nemažai gerų praktikų, apie kurias verta kalbėti garsiau ir rodyti kitiems kaip pavyzdį „, – sako Žinių ekonomikos forumo Tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas.

Vilniaus Universiteto prorektorė džiaugiasi, kad šis renginys vyks universitete, kuris išleidęs ne vieną talentingų mokytojų laidą.

„Kūrybingos ir bendradarbiaujančios mokyklų bendruomenės šiame renginyje pristatančios savo unikalią patirtį – mūsų ateitis. Vilniaus universitetas, išleidęs jau ne vieną gabių ir talentingų mokytojų laidą, džiaugiasi galėdamas prisidėti prie šios ateities kūrimo. Tikime, kad mokslo ir studijų vienovė, puoselėjama seniausiame Lietuvos universitete, taps esmine prielaida, nušviečiančia mokytojo profesiją aukščiausiais visos švietimo sistemos siekiniais: pažinti, suprasti ir kurti“, – teigė VU Studijų prorektorė dr. Nijolė Radavičienė.

Forumas „Unikalūs ugdymo pokyčiai: mokyklų patirtys“ vyks šį ketvirtadienį ( lapkričio 5 d.), 13.00 – 16.30 val., Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius).

Forumo organizatoriai artimiausiu metu planuoja į forumą pakviesti ir ikimokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigų darbuotojus.

Programa:

13.00-13.10 – Forumo atidarymas. Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir Vilniaus Universiteto atstovo sveikinimo žodžiai.

13.10-14.30 – I forumo dalis. Mokyklų pristatymai.

Vilniaus Balsių progimnazija, „Miško klasių“ projektas

Vilniaus „Spindulio“ pagrindinė mokykla, Ugdančios aplinkos sukūrimas

Vilniaus Karoliniškių gimnazija, Savanorystės patirtis ir tradicijos

14.30-14.50 – Pertrauka

14.50-16.00 – II forumo dalis. Mokyklų pristatymai.

Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinė mokykla, Daugiapakopė ugdymo turinio integracija

Vilniaus Užupio gimnazija, Integruoto mokymo projektas „Epochų ratu“

Vilniaus Jėzuitų gimnazija, Mokinys mokiniui – mokytojas

16.00-16.30 – Forumo apibendrinimas

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]