Mero paraginimas mokytojams: darykite tai, kuo iš tiesų tikite

Šiandien sostinės mokyklų mokytojų, vadovų ir mokinių susibūrė pasidalinti savitomis ugdymo praktikomis – kuo jų mokyklos geros, stiprios, išskirtinės. Forume „Unikalūs ugdymo pokyčiai: mokyklų patirtys“ idėjomis ir naujovėmis dalijosi šešios Vilniaus ugdymo įstaigos. Atidarydamas forumą, Vilniaus meras Remigijus Šimašius pabrėžė – kokią mokyklą sukursime priklauso ne tik nuo paties mokytojo, bet ir nuo aplinkos, kurioje dirba.

„Mano tikslas – kad kiekvieną dieną kurti išskirtinę, geresnę, kitokią mokyklą taptų norma. Geros mokyklos labai skirtingos: vienose svarbūs dalykai vyksta prie kompiuterio, kitose – miške, viena labiau orientuota į menus, kita – į matematiką. Yra daugybė gerų kelių, tik reikia daug kūrybiškumo ir drąsos jais eiti. Geros mokyklos turi būti kūrybingos, eksperimentuojančios, atrandančios savo kelią ir besimokančios viena iš kitos. Leiskite sau daryti tai, kuo iš tikrųjų tikite“, – sako Vilniaus meras.

Pasak Vilniaus Universiteto prorektorės Nijolės Radavičienės, neretai formalaus ugdymo mokyklose būna sudėtinga įgyvendinti unikalias idėjas, nes susiduriama su įvairiomis biurokratinėmis kliūtimis, negatyviu požiūriu, tad dirbant tokį darbą reikalingas didelis pasišventimas.

„Man visada labai malonu matyti mokytojus, kurie nieko nebijo, buria bendruomenes, kuriems svarbu ir įdomu. Vilniaus Universitetas kasmet išleidžia apie 60 gabių ir talentingų mokytojų. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie ateities kūrimo“, – sako VU Studijų prorektorė dr. Nijolė Radavičienė.

Sveikinimo žodį tarė ir Žinių ekonomikos forumo vadovas ir vienas iš projekto autorių Mindaugas Glodas. „Aš tikrai žinau, kad jūs turite žinių, kaip šią sistemą pagerinti ir paruošti moksleivius, kurie taps puikiais universitetų studentais. Mums reikia tų švyturių, kurie suvokia savo pareigą dalintis, kad ir kitiems pradėtų sektis. Tik tuomet mūsų švietimo sistema kils į viršų“, – sakė Žinių ekonomikos forumo Tarybos pirmininkas.

Forumo organizatoriai artimiausiu metu planuoja į panašų pasidalijimo patirtimi renginį pakviesti ir ikimokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigų žmones.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]