Savivaldybės išnuomotose patalpose Žvėryne įsikurs žydų darželis

Šiandien Vilniaus savivaldybės taryba nusprendė leisti Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijai ne konkurso būdu išnuomoti patalpas J.I. Kraševskio g. 5 ir jose įrengti naują vaikų darželį Vilniuje.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, padedama rėmėjų, ketina perplanuoti vieno aukšto (apie 300 kv. m ploto) pastatą Žvėryno rajone ir įrengti naują žydų darželį, kurį galėtų lankyti tiek žydų, tiek ne žydų tautybės vaikai. Čia naujų vietų atsirastų apie 60-80 darželinukų (3-4 grupės). Darželio steigėja taptų Vilniaus žydų bendruomenė.

Šiuo metu nenaudojamas ir negyvenamasis pastatas J.I. Kraševskio gatvėje patikėjimo teise valdomas Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos. Ne konkurso būdu išnuomotame pastate įkurtas žydų darželis kartu su gimnazija sudarytų vieningą švietimo ir ugdymo kompleksą.

Primename, kad savo ruožtu sostinės savivaldybė nuolat kviečia vietos bendruomenes, privačius juridinius asmenis, viešąsias įstaigas ir kitus suinteresuotus asmenis įsitraukti į bendrą švietimo veiklą ir veikti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu. Siekdama ir toliau mažinti vietų trūkumą valstybiniuose darželiuose, savivaldybė pritrauks privačias iniciatyvas bei atidarys naujus savivaldybės darželius ir veikiančių darželių naujas grupes.

Nuo rugsėjo privačiuose ir valstybiniuose sostinės darželiuose sukurta apie 2 200 naujų vietų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt