Savivaldybėje diskutuota apie tradicinę miestų amatininkystę

Šiandien daugiau nei 100 amatų ir kultūros centrų, galerijų ir dirbtuvių, universitetų ir mokyklų iš visos Lietuvos ir užsienio šalių dalyvavo Vilniaus savivaldybėje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Tradicinės miestų amatininkystės puoselėjimas Lietuvoje: 1995 – 2015 m. Tradicinių amatų mokymo ir parodų centro steigimo Vilniuje poreikiai ir galimybės”. Joje dalytasi mintimis apie pastarųjų dešimtmečių tradicinės amatininkystės atgaivinimą, tendencijas ir pasiekimus, mokymo centrų Lietuvoje ir Skandinavijos šalyse patirtimis. Konferencijos dalyvius pasveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

„Man amatai asocijuojasi su mokykla. Turėjau labai gerą darbų mokytoją, kuris sugebėjo sudominti tradiciniais amatais. Šią patirtį dabar galiu perduoti savo sūnui. Mokėti dirbti kompiuteriu – labai gerai, tačiau turime jaunimą pratinti ir prie rankų darbo. Tad tik jūsų dėka galime išsaugoti tautinį paveldą. Jūsų mintys ir sprendimai bus labai svarbūs ateičiai ir amatininkystės raidai“, – sako Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Pasitelkus ES finansinę paramą įvairių amatininkystės centrų įkurta daugelyje Lietuvos miestų. Praėjusiais metais ir Vilniuje atgaivinti planai kurti tradicinių amatų mokymo ir parodų centrą. Senamiesčio atnaujinimo agentūra, bendradarbiaudama su Vilniaus Dailiųjų amatų asociacija yra parengusi projektą, kuriam gauta Lietuvos kultūros tarybos parama. Šiandienos konferencijoje daug diskutuota apie šio centro kūrimo tikslingumą ir perspektyvas.

Konferenciją užbaigė oficialus Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos „Senųjų amatų dirbtuvių“ atidarymas, knygų restauratoriaus Sigito Tamulio parodos pristatymas, skambėjo autentiška vyrų folkloro grupės „Ugniavijas“ muzika, susirinkusius sveikino Šešėlių teatras.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt