Vilniaus meras susitiko su savivaldybės įmonių stebėtojų tarybomis

Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su savivaldybės įmonių stebėtojų tarybų pirmininkais ir nariais. Susitikime aptarta Vilniaus miesto savivaldybės taryboje praėjusią vasarą patvirtintas naujas įmonių valdymo modelis, savivaldybės reguliavimo sričiai priskirtose įmonėse kylantys nauji iššūkiai.

Vilniaus mero visuomeninis patarėjas, Bendrovių valdymo instituto vadovas Paulius Martinkus stebėtojų tarybos nariams pristatė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas dėl įmonių valdymo modelio, kurį savivaldybės administracija šiuo metu įgyvendina. Patvirtintu modeliu siekiama, kad ne mažiau kaip du trečdaliai savivaldybių įmonių valdybų sudarytų nepriklausomi nariai.

Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė pažymėjo, kad savivaldybės įmonių stebėtojų tarybų vaidmuo yra labai reikšmingas, prižiūrint įmonių veiklą bei siekiant didesnio įmonių skaidrumo bei efektyvumo.

Vilniaus savivaldybė kontroliuoja 11 įmonių, teikiančių įvairias paslaugas miestui ir jo gyventojams: gatvių tvarkymo, viešojo transporto, statinių planavimo, gatvių apšvietimo ir kitas.

Savivaldybės puslapyje www.vilnius.lt šiuo metu skelbiamos visų savivaldybės įmonių valdybų ir stebėtojų sudėtys, nepriklausomi valdybų nariai, savivaldybės reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų ir įmonių darbuotojų atlyginimai.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]