Savaitgalį – renginys žuvusiems kelyje atminti

Lapkričio 15 ir 16 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai iš jaunųjų kelininkų klubo ,,Kelelis“ kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Vilniaus miesto savivaldybe organizuoja renginį Pasaulinei dienai žuvusiems eismo įvykiuose atminti.

Eismo įvykiuose žuvusiems atminti Katedros aikštėje bus sukurta šviesos instaliacija. Kiekviena iš 1500 gyvybės medį sudarančių lempučių simbolizuoja „užgęsusį“ žmogų – tiek jų buvo prarasta per pastaruosius penkerius metus.
Tai – ne prevencinė akcija, tai mūsų pagarbos gyvybės netekusiems ir jų įskaudintiems artimiesiems išraiška.

Pasaulinė kelyje žuvusiems atminti diena (World day of rememberance for road traffic victims) minima nuo 2005 metų. Ją minėtina diena paskelbė Jungtinės Tautos bei Pasaulio sveikatos organizacija.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones. Transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji skatinami susimąstyti apie savo ir kitų saugumą keliuose.

Per pastaruosius 5 metus Lietuvoje vidutiniškai užregistruojama beveik 3300 eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės (žūsta apie 300 žmonių, apie 3900 sužeidžiama).

Pagal žuvusių žmonių skaičių, tenkantį vienam milijonui gyventojų, Lietuva užima vieną iš pirmaujančių vietų tarp Europos šalių.

Tad nepraeik pro šalį, prisidėk!

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt