Suprojektuotas naujas Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras su baseinais

Džiugi žinia plaukimo bendruomenei ir vilniečiams – jau parengtas projektas statyti naują daugiafunkcį Lazdynų sveikatinimo centrą su itin moderniu baseinu profesionaliam ir mėgėjiškam plaukimui. Centras įsikurs vietoje senojo Lazdynų baseino (Erfurto g. 13). Projektas šiuo metu pateiktas įvertinti Savivaldybei.

Naujajame sveikatingumo centre bus įrengtas FINA (Tarptautinės plaukimo federacijos) reikalavimus atitinkantis 50 metrų 10 takų baseinas, kuriame galės treniruotis plaukikai. Jo tribūnose varžybas galės stebėti 1200 ir daugiau žiūrovų. Tai leis organizuoti tokio lygio varžybas kaip pasaulinės „FINA World cup series“, jaunimo Europos plaukimo čempionatus. Trumpasis 25 metrų baseinas bus skirtas šuoliams į vandenį nuo 10 m aukščio bokšto.

Reguliuojamas baseino gylis – pakeliamo dugno technologija – suteiks galimybę centre treniruotis ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems norintiems: vandens pramogų mėgėjams, senjorams, besimokantiems plaukti vaikams, mamytėms su mažyliais, neįgaliesiems. Centre bus įrengta ir moderniausia Lietuvoje treniruočių salė šuoliams į vandenį, taip pat veiks sporto klubas, SPA, pirčių zona.

Per šią savaitę projektas bus perduotas vertinti ekspertams, o leidimą baseino statybai tikimasi gauti dar šią žiemą. Visiškai naujo baseino galima tikėtis 2017 metų pabaigoje.

Daugiafunkcio sveikatinimo centro projektą parengė „UAB Cloud architektai“ bei olandai „Slangen+Koenis International”, inžinerinę jo dalį – UAB „Sweco Lietuva bei UAB „Infes“. Projekto autoriai: Erik Slangen, Jovilė Porvaneckaitė, Antanas Dagelis, Andrius Vilčinskas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt