Savivaldybė iki metų pabaigos suremontuos penkias miesto gatves

Kol leidžia palankios oro sąlygos, Vilniuje iki metų pabaigos planuojama sutvarkyti penkias miesto gatves: Jeruzalės, Plytinės, S.Dariaus ir S.Girėno gatves, Šatrijos Raganos g. ir Saulėtekio al. sankirtą bei Konstitucijos pr. prieigas. Tvarkomos gatvės bus išplatintos, atnaujinami pėsčiųjų šaligatviai, dviračių takai. Šios gatvės buvo pasirinktos dėl itin blogos dangos būklės.

Šiuo metu jau vyksta miestui strategiškai labai svarbios – Jeruzalės gatvės, vedančios į Santariškių gydymo įstaigų miestelį, – kapitalinis remontas. Čia bus paklota nauja asfaltbetonio danga, sutvarkyti sutrupėję šaligatviai, pakeista susidėvėjusi dviračių tako danga, suremontuoti laiptai. Po kapitalinio gatvės remonto komfortiškiau jausis ne tik važiuojantys Jeruzalės gatve, bet ir sumažės važiuojančio transporto keliamas triukšmas.

Remontuojant Plytinės gatvę, dviejose atkarpose bus pakeista daugiau kaip kilometras labiausiai susidėvėjusios asfalto dangos. Įdubusiose gatvės vietose sustiprinus pagrindą, bus paklota nauja dviejų sluoksnių asfaltbetonio danga. Įrengus naują dangą ir sutvarkius duobes, Plytinės gatve eismas žymiai pagerės.

Jau kitąmet, važiuojant link Oro uosto, spūstis turėtų pamiršti Naujininkų seniūnijos gyventojai bei miesto svečiai, nes pasukti dešinėn į Eišiškių pl. bus skirtos dvi eismo juostos, įrengiant 7 m pločio ir apie 200 m ilgio atkarpą. Be to, S. Dariaus ir S. Girėno gatve važiuoti tiesiai link Oro uosto bus skirtos dvi eismo juostos. Šalia atsiras 2,4 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas, bus įrengtas lietaus nuotekų tinklas, gatvės apšvietimas bei reguliuojama pėsčiųjų perėja. S.Dariaus ir S.Girėno gatvė – nuo „Neste“ degalinės iki Eišiškių pl. – bus išplatinta iki 4 eismo juostų, pakeisti šaligatviai.

Spalį buvo pradėti Šatrijos Raganos g. ir Saulėtekio al. sankryžos, atkarpos rekonstrukcija: iki įvažiavimo į Vilniaus Gedimino technikos universiteto teritoriją vyksta susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų atnaujinimo darbai. Čia bus įrengta šviesoforais valdoma sankryža, o įvažiavimui į universiteto teritoriją – žiedinė sankryža. Atkarpoje – nuo Saulėtekio al. iki naujai įrengiamo žiedo – skirtingų krypčių eismas bus atskirtas iškiliąja saugumo salele. Dalyje Šatrijos Raganos g. atsiras 3 eismo juostos (po vieną eismo juostą abiem kryptimis ir viena eismo juosta pasukti į kairę, judant Saulėtekio al. kryptimi.

Vakarinėje Saulėtekio al. atšakoje bus įrengta šviesoforais reguliuojama pėsčiųjų perėja, o Šatrijos Raganos g. ties sankryža – šviesoforais reguliuojama perėja dviratininkams ir pėstiesiems.
Dešinėje Šatrijos Raganos g. pusėje iki žiedinės sankryžos bus įrengtas dviračių ir pėsčiųjų takas. Už žiedinės sankryžos takas perkeliamas į kairiąją gatvės pusę. Suremontavus šią gatvę, žymiai pagerės eismo sąlygos, pėsčiųjų ir vairuotojų saugumas.

Šiuo metu vyksta ir privažiuojamosios gatvės prie Konstitucijos pr. Nr 14, 14A ir 8A kapitalinis remontas. Čia iki metų pabaigos bus rekonstruotas pravažiavimo kelias (266 m), paklota nauja šaligatvio danga (820 kv m), dviračių tako danga (305 kv. m), įrengtas apšvietimas ir rekonstruotas šviesoforas. Čia iki metų pabaigos planuojama rekonstruoti pravažiavimo kelią (266 m), pakloti nauja šaligatvio dangą (820 kv m), dviračių tako dangą (305 kv. m), įrengti apšvietimą ir rekonstruoti šviesoforą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt