Vilniuje startuoja pasaulinė verslumo savaitė

Šiandien Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius atidarė didžiausią Pasaulinės Verslumo Savaitės renginį Lietuvoje, skirtą žmonių verslumui ir kūrybingumui skatinti. Lapkričio 16-22 d. vyksta Pasaulinė Verslumo Savaitė yra didžiausias globalus lyderystės ir verslumo renginys, pritraukiantis daugiau nei 10 mln. žmonių iš 160 pasaulio šalių. Renginį organizuoja Amerikos Prekybos Rūmai.

„Lietuva, kuri pasaulinę verslumo savaitę minės aštuntą kartą, jau spėjo įrodyti savo konkurencingumą tarptautinėje arenoje. Tuo tarpu Vilnius, kuriame verslumo lygis yra aukščiausias Lietuvoje, toliau sieks išlikti vienu iš lyderiaujančių miestu ne tik šalyje, bet ir Europoje. Iš tiesų, verslumą skatinančios iniciatyvos vyksta nuolatos, tačiau šią simbolinę savaitę sieksime atkreipti dėmesį į verslumo svarbą bei įtaką tiek miestui, tiek valstybei“, sako meras R. Šimašius.

Pagal sudarytą verslumo žemėlapį, kas antra nauja įmonė yra įregistruojama Vilniuje, o kas dešimtas apklaustasis Lietuvos gyventojas teigia, jog per dvejus ateinančius metus planuoja steigti savo verslą.

Miestas taip pat ne kartą į save yra atkreipęs dėmesį, kaip vienas draugiškiausių miestų kurtis startuoliams, o įtakingas JAV verslo žurnalas „Inc.“ Įtraukė Vilnių į TOP10 Europos miestų, palankiausių sparčiai augančiam verslui, skirdamas 4-ąją vietą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt