Vilniaus miestas gyventojams ruošia spalvingą šventinę programą

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Vilniaus miesto savivaldybė paruošė dar daugiau pramogų, ne tik miesto centre, bet ir atokesnėse vietose.

„Šių metu Kalėdų šventė Vilniuje bus kitokia, negu įprastai. Pirmą kartą gražiausią žiemos šventę kviesime švęsti ne tik centrinėse miesto aikštėse, gatvėse, bet ir miegamuosiuose rajonuose. Kviečiu prisijungti prie Kalėdų šėlsmo visus kūrybingus, geros valios vilniečius, dalintis Kalėdų šviesa su artimaisiais, draugais ir kaimynais“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak organizatorių, neatsiejamu sostinės Kalėdų akcentu taps šviesa, taip simboliškai atsisveikinant su 2015-aisiais – Tarptautiniais šviesos metais.

Šventinis startas – Vilniaus miesto aikštėse

Pirmasis šventinis renginys miestiečius suburs jau lapkričio 27-ąją 21 val., kuomet Katedros aikštėje bus įžiebta pagrindinė Kalėdų eglutė. Renginio metu laukia ne tik įspūdingas šou, sujungsiantis garsų ir šviesos efektus, bet ir žymiausių šalies atlikėjų koncertas. Be to, tądien Katedros aikštėje startuos ir jau tradicija tapęs didysis Kalėdų miestelis, kuriame šiemet įsikurs beveik penkios dešimtys šventiškai dekoruotų namelių. Jie lankytojams pasiūlys ne tik tradicinių lietuviškų suvenyrų, bet ir originalių Kalėdų dovanų bei viliojančių skanėstų. Dar viena Katedros aikštės staigmena – miesto eglėje įrengtas tikras pasakų namelis. Ten, kasdien nuo lapkričio 28 d. iki gruodžio 27 d., bus galima nemokamai pasiklausyti visų laikų žymiausių pasakų vaikams ir rinktinės literatūros suaugusisiesiems. Unikalus projektas ,,Pasaka Kalėdų eglutėje“ kartu pažymės ir ateinančius 2016-uosius metus bus, kuomet bus minimi skaitymo kultūros ugdymo metai Lietuvoje.

Kalėdų dvasia užburs ir Rotušės aikštę – ten šiemet laukia net kelios iniciatyvos. Gruodžio 5-ąją Vilniaus rotušėje įvyks tryliktoji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, kurioje bus galima įsigyti Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių ir suvenyrų. Surinktos lėšos bus skirtos mažamečių, jaunimo ir senjorų gerove besirūpinančioms organizacijoms. Na, o gruodžio 10-ąją Rotušės aikštėje iškils unikali šviesos instaliacija – labirintas, klaidžiojant leisti atrasti Kalėdų stebuklų, išbandandyti interaktyviuosius 3D žaidimus.

Ypatingas dėmesys Vilniaus miesto seniūnijoms

Šventinėmis pramogomis šiais metais galės pasidžiaugti ir atokesniuose rajonuose gyvenantys vilniečiai. Kūrybingi Vilniaus kolegijos Menų fakulteto, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų studentai nuo centro nutolusioms Vilniaus vietovėms padovanos įspūdingas šviesos instaliacijas, koncertus, kūrybines dirbtuves ir kt.

Lapkričio 28-ąją Kirtimų kultūros centras kviečia į vienos dienos festivalį – ,,Kalėdinės blusos Kirtimuose“, kur susirinkusieji galės pirkti bei parduoti savo daiktus, dalyvauti meninėse dirbtuvėse bei stebėti unikalios instaliacijos ,,Šviečiantys sodai“ įžiebimą.

Gruodžio 4-ąją Lazdynų rajonas pakvies į ryškiai spindinčios ,,Lazdynų laivo“ instaliacijos atidarymą.

Tą pačią dieną Balsių bendruomenė galės pasidžiaugti interaktyviąja šviesos instaliacija „Mink Šv. Kalėdų link!“. Kalėdinė eglutė bus įžiebta originaliai – minant dviratį.

Kviečia suklusti įmones ir sportuojančius entuziastus

,,Kalėdos Sostinėje 2015“ organizatoriai į šventinį šurmulį kviečia įsitraukti visus, todėl šiemet Vilniaus miesto savivaldybė skelbia Kalėdinį konkursą – ragina įmones, įstaigas ir visą bendruomenę puošti savo aplinką ir talpinti Facebook puslapyje Kaledos sostineje 2015, o geriausių idėjų autoriams jau ruošia prizus. Be dėmesio neliks ir ištikimiausi sporto gerbėjai, nes jų laukia Kalėdinis bėgimas. 40-ojo „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ dalyviai varžysis 3, 6, 12 kilometrų distancijose, o mažiausieji savo jėgas galės išbandyti 200 metrų bėgime. Beje, „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas išsiskiria originaliais bėgikų kostiumais: trasoje galima sutikti Kalėdų senelių, Snieguolių ar nykštukų, todėl bėgimas džiugins ne tik dalyvius, bet ir juos palaikančius sirgalius ir praeivius.

Po Naujųjų metų lauks smagus atsisveikinimas

Į Naujuosius metus miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami žengti stebint įspūdingą fejerverkų šou, kuris sostinės dangų papuoš jau gruodžio 31-osios vidurnaktį. Miesto Savivaldybės dovaną – šventinį fejerverkų pasirodymą – bus galima stebėti iš Katedros aikštės, tačiau prognozuojama, jog turėtų nušvisti visas miestas.
Na, o atsisveikinti su šventinėmis puošmenomis – Kalėdų eglutėmis – pakvies Vilniaus mokytojų namai. Iki čia gyventojus nuo Vilniaus Aušros vartų tradiciškai atlydės Trys Karaliai. Sausio 6-ąją vyks renginys ,,Lik sveika, Kalėdų eglute!” – žaliaskarių palydos.

www.kaledossostineje2015.lt

Kalėdos sostinėje 2015 renginių programa:


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]