Svarbi informacija
Pasaulinio garso architektas Daniel Libeskind Vilniuje pristatė Modernaus meno centro muziejaus pastato projektą
Vienas garsiausių pasaulio architektų Daniel Libeskind kartu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi ir Modernaus meno centro (MMC) įkūrėju Viktoru Butkumi pristatė MMC muziejaus pastato projektą. Naujas MMC muziejus turėtų iškilti vietoje buvusio „Lietuvos“ kino teatro 2019 metais. Muziejuje Lietuvos ir užsienio meno gerbėjams bus pristatoma išskirtinė Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960 metų ligi šių dienų.
„Studio Libeskind“ kartu su partneriais Lietuvoje „Do architects“ ir „Baltic engineers“ projektuojamas 3100 kvadratinių metrų muziejaus pastatas iškils vos už kelių žingsnių nuo istorinio Vilniaus senamiesčio. Naujas pastatas turėtų tapti kultūriniais vartais tarp Vilniaus praeities ir dabarties.
„Modernaus meno centro muziejus taps ne tik ypatingos kolekcijos namais, bet savo dizainu sujungs muziejaus erdves su miestu ir taps nauju kultūros centru vilniečiams“, – sako architektas Daniel Libeskind.
Išimtinai privačiomis lėšomis privačiame sklype statomas Modernaus meno centro muziejus pripažintas valstybei svarbiu kultūros objektu. Jo statybas planuojama pradėti 2017 metais ir užbaigti 2019 metų pradžioje. Investicija į muziejaus pastatą turėtų siekti apie 5 mln. eurų.
„Modernaus meno centro muziejus įsikurs vietoje, kuri ir anksčiau Vilniuje pasižymėdavo savo ypatinga kultūrine trauka – čia buvo įsikūręs vilniečių pamėgtas „Lietuvos“ kino teatras. Norėčiau pasidžiaugti, kad su Modernaus meno centro muziejaus atsiradimu ši Senamiesčio širdyje esanti vieta prisikels naujam gyvenimui“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Muziejaus pastato projekto idėja – stačiakampiame tūryje atsirandantis įkirtimas tarsi simboliški kultūros vartai, jungiantys senąjį miestą su pastato vidumi ir jame esančia kolekcija. Tiesių linijų pastato fasadas bus padengtas šviesaus, grublėto betono plokštėmis. Vidinis kiemelis įstrižai perskros visą pastatą nuo vieno kampo iki kito. Jo akcentu taps ryškūs laiptai, jungiantys muziejaus vidaus erdves su miestu ir aikšte, bei kylantys į apželdintą skulptūrų terasą.
Didelio ekspresyvaus vidinio kiemo įterpimas į stačiakampių formų pastato tūrį leidžia architektams atverti visą pastatą, įstiklinant jį nuo lubų iki žemės ir pripildant erdves natūralia dienos šviesa. Pietinėje pusėje šviesa į ekspozicijų sales bus reguliuojama penkių metrų konsolės dėka, kuri šilčiausiais vasaros mėnesiais mes natūralų šešėlį.
Atvykdami iš senojo miesto pusės, lankytojai įžengs į erdvų, saulės šviesos pripildytą fojė. Laisvo atviro plano galerijų erdvėms yra skirta net 1000 kv.m. Jose tilps nuolatinė ir laikinos muziejaus kolekcijos.
MMC muziejuje bus eksponuojama daugiau nei 4000 Lietuvos menininkų darbų, tarp kurių – Vinco Kisarausko tapyba „Krintantis sulaužytas žmogus“ (1965 m.), Arvydo Šaltenio „Moteris“ (1972 m.), Kosto Dereškevičiaus „Pašto dėžutės“ (1987 m.), Antano Sutkaus fotografijos „J. P. Sartre ir S. de Beauvoir Lietuvoje“ (1965 m.), Deimanto Narkevičiaus video „Nesprogusios bombos poveikis“ (2008 m.).
„Modernaus meno centro tikslas – sukaupti ir išsaugoti Lietuvos menininkų darbus. Mūsų statomas muziejus padarys kolekciją prieinamą visiems Lietuvos žmonėms ir svečiams iš užsienio bei prisidės prie šalies kultūros puoselėjimo“, – sako projekto sumanytojas ir Modernaus meno centro įkūrėjas Viktoras Butkus.
Apie Modernaus meno centrą:
Modernaus meno centras – tai Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva 2009 m. įsteigta viešoji įstaiga, šiuo metu veikianti kaip muziejus be sienų. MMC tikslas – sukaupti Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekciją ir padaryti ją prieinamą tiek Lietuvos, tiek užsienio meno mylėtojams. Kolekcija apima laikotarpį nuo 1960 metų ligi šių dienų. MMC yra įgyvendinęs Literatų sienos ir Vilniaus kalbančių skulptūrų projektus, surengęs virš 30 dailės parodų, išleidęs 24 vaikams ir suaugusiems skirtus edukacinius meno leidinius bei kultūrinius gidus „Vilniaus skulptūrų kelias“ ir „Literatų gatvė“, taip pat aktyviai įsitraukia į kultūros istorijos tyrinėjimus.
Apie „Studio Libeskind“:
„Studio Libeskind“ yra tarptautinė architektų įmonė, turinti biurus Niujorke, Milane ir Ciuriche. Studija kuria ir įgyvendina įvairius urbanistinius, kultūrinius ir komercinius projektus visame pasaulyje. Studija yra sukūrusi daugelio pasaulio muziejų, universitetų pastatų, koncertų salių, viešbučių, prekybos centrų ir gyvenamųjų pastatų projektus.
Studijai vadovauja įkūrėjas ir kūrybos direktorius Daniel Libeskind, kartu su žmona Nina Libeskind. Niujorko ofisui vadovauja pagrindiniai architektai Stefan Blach, Yama Karim ir direktorė Carla Swickerath. Milano ofisui vadovauja direktorius Lev Libeskind kartu su pagrindiniais architektais Giuseppe Blengini ir Agostino Ghirardelli. Ciuricho biurui vadovauja Jochen Klein.
Daniel Libeskind įkūrė „Studio Libeskind“ kartu su žmona Nina 1989 metais, laimėjęs Žydų muziejaus Berlyne projekto konkursą. 2003 metais Daniel Libeskind buvo išrinktas pagrindiniu Pasaulio prekybos centro atstatymo projektuotoju, ir studijos būstinė buvo perkelta į Niujorką. 2005 metais buvo atidarytas dar vienas ofisas Milane, kuris dirba su europiniais projektais. Milano studija kuria produktus, interjerus, turi pramoninio dizaino padalinį „Libeskind Design“. www.libeskind.com
Daugiau informacijos:
Viktoras Butkus
Tarybos pirmininkas
Modernaus meno centras
viktoras.butkus@mmcentras.lt
M: +370 687 47777
Taip pat skaitykite:
Sostinės mokyklos kviečiamos dalyvauti lauko klasių konkurse
Įdomiau mokytis klasėje ar lauke su vaizdu į žaliuojantį parkelį? Vilnius kviečia mokyklas į mokymo procesą žvelgti kūrybiškai – pamokoms išnaudoti įvairias sostinės erdves ar pamokas iš tradicinių kabinetų perkelti į lauko klases. Maksimali vienam projektui... ❯❯❯
2022-05-26
Daugiau nei 1000 moksleivių nuo šiol naudosis atnaujintu Tuskulėnų gimnazijos sporto aikštynu
Antradienį vartus oficialiai atvėrė Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos sporto aikštynas. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva pertvarkytas stadionas priims per 1000 gimnazijos mokinių ir Žirmūnų bendruomenės narius. 2350 kv. m ploto aikštyne pašalinta sena nudėvėta dirbtinė... ❯❯❯
2022-05-25
II-uoju etapu kultūros projektams Vilnius skirs dar apie pusę milijono eurų
Kultūros ir meno organizacijas Vilnius kviečia pretenduoti į paramą įgyvendinamiems projektams. Antrajame Kultūros rėmimo programų projektų konkurso etape dalyviams bus paskirstyta dar apie pusė milijono eurų. Vieno projekto įgyvendinimui skiriama iki 5 tūkst. eurų. Siekiant... ❯❯❯
2022-05-24
Vis daugiau vaikų jungiasi į popamokinės veiklos būrelius
Vilniaus miestui 2022 metais papildomai skyrus vieną milijoną eurų neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ), atsirado galimybė ne tik padidinti jo krepšelį nuo 15 iki 20 eurų per mėnesį, bet ir skirti jį didesniam vaikų būriui. Prieš dvejus metus NVŠ krepšeliu sostinėje naudojosi apie... ❯❯❯
2022-05-23
Pagalba ukrainiečiams: nemokami Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidiniai lietuvių kalbos mokymuisi
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Biblioteka prisideda prie ukrainiečių integracijos Lietuvoje ir kviečia VILNIUS TECH elektroninių knygų platformoje https://ebooks.vilniustech.lt nemokamai naudoti universiteto autorės Reginos Žukienės leidinius, skirtus lietuvių... ❯❯❯
2022-05-20
Sostinės gimtadienis – visos Lietuvos šventė: pamatykite „Vilniaus sapno“ misteriją savo mieste
Prieš beveik 700 metų Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas išsiuntė laiškus į Europą, kviesdamas kitų miestų gyventojus atvykti į Vilnių. Šiandien Vilnius į Lietuvos miestus siunčia „Vilniaus sapną“ – šiuolaikinių technologijų reginį-misteriją, kuris rengiamas... ❯❯❯
2022-05-20