Vilniaus meras lankosi su oficialiu vizitu Varšuvoje

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien pradėjo dviejų dienų oficialų vizitą Varšuvoje. Vizito metu meras susitiks su Varšuvos vadovybe, lankysis nacionaliniame Koperniko mokslo centre, Lenkijos žydų istorijos muziejuje, susitiks su Paslaugų centrų asociacijos atstovais, kompanijos „Google” atstovais.

Vizito pradžioje meras susitiko su Varšuvos miesto prezidente Hanna Gronkiewicz-Waltz. Susitikime aptartas miestų bendradarbiavimas, kalbėta apie Vilniuje gausiai gyvenančią lenkų tautinę bendriją, aptarta Vilniuje įgyvendinta mokyklų pertvarka, naujovės viešajame transporte, atvirų duomenų panaudojimas.

Susitikimo metu Vilniaus meras informavo prezidentę, kad Vilnius, kaip ir Varšuva, siekia įgyvendinti Nacionalinio mokslo centro projektą, todėl Varšuvos patirtis kuriant Koperniko mokslo centrą Vilniui labai svarbi.

Vilniaus ir Varšuvos draugystės ir bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1998 m. balandžio 1 d. Varšuvoje. Miestai sėkmingai bendradarbiauja kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos, sporto, turizmo, komunalinio ūkio, aplinkos apsaugos, viešosios tvarkos ir transporto srityse.

Savivaldybių keitimasis darbo patirtimis vyksta įgyvendinant bendrus projektus, forumus, rengiant jubiliejinių datų minėjimus, kultūrinius ir kitus renginius.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt