Maltiečiai surengė Sriubų šventę globojamiems senoliams

Šiandien Vinco Kudirkos aikštėje surengta jubiliejinė 10-oji Sriubų šventė, kurios metu vilniečiai ir miesto svečiai buvo vaišinami sriuba ir aukojo lėšas.

Šiemet prie maltiečių prisijungė net 14 su savo sriuba atvykusių dalyvių: kavinės, restoranai, organizacijos, susivienijimai, visuomenės veikėjai. Visi jie, vienam vakarui tapo maltiečiais savanoriais, kurie siekė atkreipti visuomenės dėmesį į senų, vienišų, ligotų senolių problemas ir pagalbos jiems būtinybę. Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kaip miesto šeimininkas, įpylė simbolinį sriubos samtį ir paskelbti renginio sostinėje pradžią.


„Mums didelė garbė, kad graži „Maltos ordino“ akcija prasidėjo būtent Vilniuje ir iš čia pasklis po visą Lietuvą. Tikiu, kad ji pasieks ne tik stalą, bet ir širdis tų žmonių, kurie ne visada turi su kuo pasikalbėti ir ką pavalgyti. Noriu padėkoti visiems – ir sriubą virusiems, ir jos paskanauti atėjusiems geros valios žmonėms. Maltiečiai sako – priimti daug sunkiau, negu duoti, tad turėkite drąsos paprašyti pagalbos”, – kvietė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Ilgametis akcijos globėjas Prezidentas Valdas Adamkus pakvietė visus prisidėti prie 10-osios „Maltiečių sriubos” akcijos ir taip pagelbėti tūkstančiams vienišų, ligotų, niekur iš savo butų pajudėti negalinčių senolių. Pirmąjį sriubos samtį senoliams įpylė Prezidentas Valdas Adamkus.


„Šis „Maltiečių sriubos“ jubiliejus be galo reikšmingas ir rodo tvirtėjančios, augančios ir bręstančios bendruomenės rūpestį ir brandumą pagelbėti artimui. Ši akcija sujungta su krikščioniškojo pasaulio švente šv. Kalėdomis. Ramybė, taika ir geroji valia – tai žodžiai apie Kalėdų šventę. Kalėdos – tai artimo meilės, dvasinės šilumos ir suartėjimo šviesa. Ištieskime pagalbos ranką vienišiems. Kviečiu prisijungti prie šios akcijos“ , – kalbėjo Prezidentas Valdas Adamkus.


Pernai „Maltiečių sriubos 2014“ akcijos metu iš viso buvo paaukota daugiau nei 172 tūkst. eurų. Už šios akcijos metu surinktas lėšas savanoriai visoje Lietuvoje globoja daugiau nei 2300 vienišų senelių. Akcija šiais metais vyks net 30 Lietuvos miestų.


Kiekvienas, norintis prisidėti prie labdaros akcijos, tai gali padaryti trumpaisiais numeriais: 1417 – 1,45 € (vienas dubenėlis sočios sriubos), 1418 – 2,90 € (du dubenėliai sočios sriubos). Neribotą sumą galima paaukoti apsilankius www.maltieciusriuba.lt.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt