Siūloma atpiginti ilgalaikį automobilių stovėjimą dviejose miesto zonose

Vilniaus mieste svarstoma nustatyti naujus mėnesio trukmės rinkliavos už automobilių statymą dydžius. Atitinkamus pakeitimus rytoj svarstys savivaldybės taryba.

Siūloma geltonojoje miesto zonoje mėnesio rinkliavos dydį mažinti nuo 87 eurų iki 67 eurų, o žaliojoje zonoje – nuo 43 iki 33 eurų.

„Tikimės, kad sumažinus rinkliavą, vairuotojai ilgalaikiam stovėjimui labiau rinksis atokesnes zonas – žaliąją ir geltonąją, o miesto Senamiestyje esančios zonos – raudonoji ir mėlynoji – bus patrauklesnės trumpalaikiam automobilių stovėjimui“, – teigia l. e. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus pareigas Modesta Gusarovienė.

Primenama, kad, sumokėjus vietinę rinkliavą už stovėjimą žaliojoje zonoje, automobilį galima statyti tik žaliojoje zonoje. Tuo tarpu sumokėjus rinkliavą už stovėjimą geltonojoje zonoje automobilį galima statyti tiek geltonojoje, tiek ir žaliojoje miesto zonose.

Gruodžio 2 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje ketinama pradėti šio sprendimo projekto svarstymo procedūrą ir toliau perduoti ją Tarybos komitetams.

Pakeitus rinkliavos mokėjimo tvarką, vairuotojus pajustų ir kitų teigiamų pokyčių. Vienas tokių – pailginamas rinkliavos sumokėjimo terminas. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką rinkliavos iš karto nesumokėjęs vairuotojas ją sumokėti dar gali iki kitos dienos 24 valandos. Vilniaus miesto savivaldybės tarybai siūloma šį terminą pailginti iki 72 valandų.

„Šis pakeitimas sudarys palankesnes sąlygas rinkliavą susimokėti tiems vairuotojams, kurie to nespėja padaryti dažniausiai prieš savaitgalius, kuomet išvyksta iš miesto ir rinkliavos mokėjimą nukelia į pirmadienį. Pirmadienį šis terminas jau būna praėjęs, todėl galimybė sumokėti rinkliavą laiku būna praleista. Tačiau vairuotojams siūlytume vis tiek nedelsti, net ir pailginus terminą, nes jam pasibaigus galimybė sumokėti rinkliavą taip pat bus prarandama“, – tvirtina M. Gusarovienė.

Galiojančiuose nuostatuose iki šiol nebuvo ir aiškiai reglamentuota uždaro salono neturinčių transporto priemonių – motociklų, kabrioletų ir kt. rinkliavos mokėjimo tvarka. Todėl ji tikslinama, nustatant, kad šių transporto priemonių valdytojai vietinę rinkliavą moka per mobiliojo ryšio operatorių, o mokėdami už stovėjimą bilietų automate užtikrina bilieto išsaugojimą (pritvirtinimą) matomoje vietoje.

Galutinai naujus stovėjimo įkainius ir kitus automobilių pastatymo pokyčius ketinama patvirtinti kitame Savivaldybės tarybos posėdyje po dviejų savaičių. Tikimasi, kad atnaujinta automobilių statymo tvarka įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt