Vilniaus studentai mokysis kurdami „LinkMenų fabrike

Šiandien sostinėje duris atvėrė kūrybiškumo ir inovacijų centras „Linkmenų fabrikas“. Vilniaus Gedimino technikos universiteto iniciatyva įsteigtas centras – šiuolaikiška erdvė studentams mokytis kuriant.

„Siekiantiems tapti lyderiais reikia būti unikaliems, turėti puikių, naujų idėjų ir veikti greitai. Toks siekia būti ir yra Vilniaus miestas. Šio centro atsiradimas yra labai svarbus ir reikalingas mūsų miestui Tikiu, kad „LinkMenų“ fabrikas prisidės prie Vilniaus, kaip inovatyvaus, unikalaus, turinčio idėjų ir greitai veikiančio miesto vardo garsinimo“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Centre įrengtos mechanikos, medžio, metalo apdirbimo, dažymo, 3D spaudos, elektronikos, transporto techninės kūrybos erdvės, reklamos, foto/video bei audio įrašų studijos. Čia yra ir komandinio darbo, kūrybinio įkvėpimo erdvių, ir poilsio zonų. Komandoje dirbantiems skirtingų sričių kūrėjams moderniausios technologijos leidžia užauginti tarpdiscipliniškas idėjas iki realių produktų ir paslaugų.

„Vienas iš svarbiausių universiteto uždavinių – suteikti galimybę atsiskleisti jauno žmogaus talentui. „Linkmenų fabrike“ ir sieksime tai įgyvendinti. Tai bus vieta, kur studentai drauge su dėstytojais ir verslo atstovais galės pasiekti optimalių rezultatų ir ne tik sukurti produktą, bet ir tinkamai pasiūlyti jį rinkai. Šioje erdvėje bus skatinama sinergija, kuomet įvairių sričių studentai sujungs savo žinias bendram tikslui.“ – sveikindamas susirinkusius studentus ir svečius teigė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Kuriant pirmąją Lietuvoje tokio pobūdžio erdvę, VGTU bendradarbiavo su Edinburgo Neipiero universitetu. Ši partnerystė suteikė galimybę į Vilnių perkelti geriausių užsienio šalių universitetų patirtis.

„Linkmenų fabrikas“ ketina aktyviai bendradarbiaus su verslo įmonėmis, kad geriausi sumanymai taptų rinkos produktais ir naujomis paslaugomis. Centras bendradarbiaus ir dalysis sukauptomis kompetencijomis su kitomis inovacijų laboratorijomis ir kūrybiškumo ugdymo centrais.

Sukurtą „LinkMenų fabriko“ infrastruktūrą finansuota VGTU ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis (projektas „VGTU ir Edinburgo Neipiero universitetų Produktų dizaino, inovacijų ir kūrybinių industrijų centro ,,LINK MENŲ fabrikas“ sukūrimas“). Šio projekto vertė – 1 448 100 Eur.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt