Pasveikinti Vilnių pasaulyje garsinantys sambo čempionai

Šiandien Vilniaus savivaldybėje viešėjo 2015 metų Europos ir pasaulio žaidynių sambo varžybų prizininkai. Mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius mero vardu pasveikino sambo varžybų laimėtojus ir jų trenerius, dėkodamas už iškovotus medalius ir Vilniaus garsinimą pasaulyje.

Radvilas Matukas ir Rūta Aksionova birželį Baku (Azerbaidžane) vykusiose Europos sambo varžybose iškovojo bronzos medalius. Sergej Grečicho lapkritį iškovojo trečiąją vietą Kasablankoje (Maroke) vykusiose pasaulio sambo varžybose, kuriose dalyvavo daugiau kaip 400 sportininkų iš 78 šalių.

Mero pavaduotojas L. Kvedaravičius atkreipė dėmesį – koks didžiulis ir svarbus trenerių indėlis į šiuos pasiekimus ir įteikė padėkas treneriams Stasiui Braziui, Sandriui Survilai, Svajūnui Polikevičiui, Svetlanai Vetrovai, Eduardui Rudui, Ričardui Piepoliui.

„Trenerių darbas labai sunkus – reikia įžvelgti talentą, įkalbėti, motyvuoti, išugdyti grynuolį. Tam reikia požiūrio, sąlygų bei lėšų. Šeškinėje planuojamas statyti daugiafunkcis kompleksas kaip tik ir bus skirtas ugdymui, sveikatinimui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Jame numatytos salės dvikovės sporto šakoms – sambo, karatė, dziudo, boksui, imtynėms ir sunkiajai atletikai“, – pasakojo svečiams Linas Kvedaravičius.


Sportininkai džiaugėsi pasiektais rezultatais ir dalijosi įspūdžiais apie iš Italijos, Izraelio sambo mokyklų parsivežtas patirtis. Pasirodė, kad beveik visi sambo varžybų laimėtojai ir jų treneriai yra dar ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Vicemeras paskatino trenerius pritraukti į sporto sales kuo daugiau mažųjų vilniečių ir sudominti juos savigynos imtynėmis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt