„Vilniaus šilumos tinklai“ neatsisako perimti išnuomoto turto

Vilniaus šilumos tinklai neatsisako perimti išnuomoto turto

Reaguodami į viešojoje erdvėje UAB „Vilniaus energija“ eskaluojamą temą, neva AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) atsisako perimti jiems išnuomotą turtą, informuojame, kad tokie teiginiai nėra pagrįsti.

Nuolat raginome „Vilniaus energiją“ sėsti prie derybų stalo ir dalykinio dialogo keliu spręsti turto perdavimo klausimus. Nuomos sutartyje numatyta, kaip, kokioms aplinkybėms esant, nuomininkas gali grąžinti nenaudojamus įrengimus. “Negalime perimti turto, neįvertinę jo techninės būklės. Natūralu, kad tokį darbą turėtų atlikti kvalifikuotas ekspertas. Šią nuomos sutarties nuostatą puikiai žino ir “Vilniaus energija”. Artimiausiu metu organizuosime šios paslaugos viešąjį pirkimą”, – sako VŠT direktorius Mantas Burokas.

Pagal nuomos sutartį, „Vilniaus energijai” išnuomoti įrengimai gali būti pripažįstami nenaudotinais tik šalių susitarimu. „Tam, kad šalys susitartų, privalu išsiaiškinti visas aplinkybes ir priimti bendrą sprendimą. Kaip tik tai ir bandome padaryti, – sako A. Burokas. – „Esame išsiuntę raštą „Vilniaus energijai”, kuriuo ne atsisakome perimti VE3, o prašome papildomos informacijos, reikalingos spręsti šios elektrinės perėmimo klausimą, taip pat nurodome, kad jų siūlomas turto perdavimo pagrindas yra netinkamas.”

Be to, VŠT informuoja, kad „Vilniaus energija” nori grąžinti tik dalį VE3 įrenginių. Tai sukelia problemų galvojant apie šios elektrinės veiklos tęstinumą, tame tarpe ir elektrinės darbuotojų ateitį.

„Vilniaus šilumos ūkio nuomininkai rodo dirbtinį rūpinimąsi elektrinės darbuotojais, puikiai suprasdami, kad perėmus tik dalį elektrinės segmentų, ji negalės tinkamai veikti, todėl žmonėms nebus garantuotos darbo vietos. Šiuo atveju jau manipuliuojama žmonėmis, kurie daugiau nei trylika metų bendrovei generavo pelną“, – patikino VŠT vadovas M. Burokas.

VŠT kartu su Vilniaus miesto savivaldybės vadovais ieško būdų, kad VE3 būtų ir toliau eksploatuojama. Vienas jų – elektrinę perleisti UAB „Lietuvos energija“. Kol kas derybos nėra baigtos.

Pranešimą parengė:
Violeta Kiburytė, Komunikacijų vadovė, vkiburyte@chc.lt, tel. 210 7432