Vilniuje atidarytos pažangiausios „Thermo Fisher Scientific“ laboratorijos

„Thermo Fisher Scientific“ – didžiausia pasaulyje kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui, – šiandien atidarė naujas gamybos laboratorijas Vilniuje (V. A. Graičiūno g. 8). Atidarymo renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir kiti garbūs svečiai.

1700 kv. m ploto gamybos patalpose įrengtos naujos laboratorijos, skirtos „Dynabeads“ magnetinių dalelių, naudojamų imunoterapijos tyrimams, gamybai. Šios dalelės yra itin svarbios limfocitų ląstelių terapijoje – naujame kovos su vėžiu metode.

„Lietuvos mokslininkų kuriami produktai atveria naujas galimybes kovoti su pasaulį žudančiomis ligomis. Tai geriausias įrodymas, kad mūsų šalies žmonės savo kompetencijas ir žinias panaudoja ne tik pasaulinėms problemoms spręsti, bet ir gelbsti žmoniją bei prisideda prie milžiniškos technologinės revoliucijos“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Thermo Fisher Scientific“ privatus tyrimų centras yra didžiausias Baltijos šalyse bei vienas iš didžiausių visame Rytų Europos regione. „Thermo Fisher Scientific“ į projekto įgyvendinimą investavo 7 milijonus dolerių.

„Thermo Fisher Scientific“ Vilniui reiškia labai daug: tai keli šimtai gerai apmokamų darbo vietų gabiems mūsų žmonėms, šios kompanijos plėtra stiprina ir visos Lietuvos ekonomiką, dėka investicijų, Vilnius biotechnologijų srityje tampa lyderiaujančiu pasaulyje, nes bendrovė yra viena didžiausių pasaulyje ir rinkos lyderė. Džiugu, kad pasaulyje nauja revoliucinė onkologinių ligų gydymo technologija gimsta būtent Vilniuje“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Naujosiose patalpose įrengtos kontroliuojamos švarios aplinkos laboratorijos ir aukščiausios (A ir B) klasės sterilios gamybos patalpas. Jose iš „Thermo Fisher“ padalinio Norvegijoje atkeliaujančios „Dynabeads“ magnetinės dalelės sudėtingų biocheminių procesų metu bus sujungiamos su antikūnais.

„Mūsų tikslas – patenkinti sparčiai augančius gyvybės mokslų klientų Rytų Europoje poreikius bei naujausias inovacijas pristatyti pasaulinėje rinkoje, tad Vilnius yra svarbi mūsų strategijos dalis“,- teigia Andy Thompson, „Thermo Fisher Scientific“ vyresnysis viceprezidentas ir prezidentas Europai, Viduriniesiems Rytams ir Afrikai. „Iki šios dienos „Dynabeads“ magnetinės dalelės jau yra naudojamos daugiau nei 30 klinikinių tyrimų. Naujos gamybos laboratorijos Vilniuje leis stiprinti mūsų pozicijas tiek šiame regione, tiek ir pasaulinėje imunoterapijos rinkoje“.

Remiantis 2014 m. susitarimu projektą dalinai finansavo Lietuvos Vyriausybė. Pagal šį susitarimą kompanija yra įsipareigojusi sukurti ne mažiau 100 naujų darbo vietų iki 2017 metų. Šiandien įmonės Vilniaus padalinyje dirba 570 darbuotojų, tarp jų ir daugiau kaip 90 tyrėjų, tad „Thermo Fisher Scientific Baltics“ yra didžiausias privatus tyrimų centras Lietuvoje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt