Rotušės aikštėje iškilsianti interaktyvioji Eglutė kvies išbandyti netikėtas pramogas

Gruodžio 10 d. 16 val. Vilniuje Rotušės aikštėje nušvis unikali šviesos instaliacija – interaktyvioji Eglutė – labirintas. Pačioje sostinės širdyje įsikursianti meninė instaliacija šiais metais savo dydžiu pranoks visas šalies eglutes ir pakvies užklysti į pilną netikėtumų labirinto vidų.

„Šiemet Rotušės aikštė nušvis visiškai naujai. Kviečiu visus paklaidžioti po šviesų ir interaktyvių pramogų labirintą, nebijoti pasiklysti ir paieškoti savęs. Smagi instaliacijos autorių idėja leis kiekvienam, užklydusiam į eglutę, Rotušės aikštėje tapti jos puošmena, džiaugtis Vilniumi ir vienas kitu“, – kviesdamas visus į Rotušės aikštę kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Dar niekur nematyta šventinė instaliacija taps renginių ciklo ,,Kalėdos sostinėje 2015“ dalimi ir kvies vilniečius bei miesto svečius apsilankyti labirinte kasdien iki pat Naujųjų metų. Tiesa, organizatorių teigimu, interaktyvi Eglutė atsiskleis tik nusileidus prietemai, kada gražiausiai išryškės jos šviečiantys kontūrai. Pasak sumanytojų, šios meninės priemonės gamybai buvo sunaudota per kilometrą šviečiančios juostos ir dar beveik dešimt kilometrų blizgios juostos.

Užsukę į vienos didžiausių šalies eglės vidų, lankytojai galės ne tik smalsiai pasižvalgyti, bet ir išbandyti jų laukiančias pramogas. Pirmasis sustojimas labirinte žada nustebinti milžinišku interaktyviu veidrodžiu, kuriame besižvalgantys be savo atvaizdo dar išvys ir visą galybę įvairiai judančių dalelių bei žiburėlių. Antrasis punktas, kuriame bus galimybė stabtelti, – specialiai įrengta multiplikacinė erdvė. Joje lankytojai galės savo kuriamais judesiais šokdinti Kalėdų Senelį ir jo padėjėjus briedžius. Šokio žaidimas, anot organizatorių, turėtų linksmai nuteikti ir mažuosius, ir vyresnius labirinto lankytojus. Dar vienas netikėtumas, kuris įtrauks lankytojus į šventinį šurmulį, bus interaktyvi instaliacija. Čia lankytojai, spausdami specialiai įrengtus mygtukus, patys kurs ir keis judančias projekcijas ir skambančius garsus. Labirinto autoriai tikina, jog numatytos pramogos patenkins kone visus žmogaus pojūčius – jame svečiai ne tik judės, bet ir patys kurs.

Rotušės aikštėje nuo gruodžio 10 d. įsikurs ir prekeiviai, kurie labirinto lankytojams pasiūlys šiltų gėrimų ir kitų mažų Kalėdų nuotaiką kuriančių smulkmenų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt