Registracijos į darželius sistema veikia be sutrikimų, pirmosiomis dienomis užsiregistravo 2768 vilniečiai

Prieš keletą dienų prasidėjusi registracija į sostinės darželius kitiems metams, tęsis iki pavasario. Per pirmąsias dvi dienas vaikus į darželius užregistravo 2 768 vilniečiai, tačiau visiems skubėti registruotis dabar tikrai nėra būtina – kai nebeliko ydingo principo „kas pirmesnis – tas gudresnis“, prašymus galima registruoti iki pat 2016 m. balandžio 30 d. 2017 ir vėlesniems metams galima registruotis bet kada. Po to, kai savivaldybė tėvams suteikė galimybę pasirinkti registracijai patogiausią metą, elektroninė prašymų priėmimo sistema veikia sklandžiai.

Savivaldybės paraginti neskubėti, vilniečiai šiemet registruojasi neskubėdami, pirmiausiai apžiūri tinkamus darželius, susipažįsta su informacija www.vilnius.lt/darzeliai apie pasirinktus darželius, skaito dažniausiai užduodamus klausimus-atsakymus.

Primename naujosios tvarkos privalumus – skubėti registruotis nereikia, nes laikas neturi įtakos vaiko patekimui į darželį ir jo vietai eilėje. Prašymą 2016 metams galima registruoti iki balandžio 30 d. (tik po šios datos bus pradėtos formuoti galutinės eilės ir grupės į darželius). 2017 ir vėlesniems metams galima bet kuriuo metu. Registracija vyksta elektroninėje erdvėje – centralizuotoje prašymų pateikimo sistemoje darzelis.vilnius.lt

Prioritetas teikiamas tiems tėvams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta ne mažiau kaip 2 metus buvo Vilniuje; vaikams iš daugiavaikių šeimų (auginančių 3 ir daugiau vaikų); vaikams, kurių brolis ir sesuo lanko tą pačią įstaigą. Vilniečiai gali registruoti vaiką į darželį vos jam gimus.

Anksčiau užpildyti prašymai priimti vaiką į darželį tebegalioja ir iš naujo vaiko registruoti nereikia. Nuo gruodžio 15 dienos prasidėjusi nauja registracija į darželius – tiems, kas iki šiol dar nebuvo užsiregistravę. Pildydant naują prašymą priimti vaiką ar pakeisti darželį, panaikinamas ankstesnysis prašymas ir prarandama buvusi vieta eilėje.

Savivaldybės pagrindinis siekis šiuo metu yra stengtis, kad po trejų metų visi norintys lankyti darželius galėtų pasirinkti ir gauti jiems tinkamiausią vietą, ir tam pasitelktas visas kompleksas naujų sprendimų. Nuo kito rudens tikimasi sukurti papildomai dar beveik 800 naujų vietų, pritaikius darželiams remontuotinas savivaldybės patalpas.

Pagal 100 eurų programą sukurta papildomų 1 000 vietų privačiuose darželiuose. Šiuo metu aiškinamasi, kiek daugiau vaikų kitąmet galės priimti privatūs Vilniaus darželiai, ir kiek dar tėvų galės pasinaudoti 100 eurų kompensacija.

Spręsdama vietų stygiaus sostinės darželiuose problemą, miesto Taryba vakar nusprendė nustatyti mažesnę verslo liudijimo kainą Vilniaus teritorijoje dirbančioms vaikų auklėms – joms taikomas vos 1 euro simbolinis pajamų mokestis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]