Savivaldybė kreipėsi į prokurorus dėl barbariškai nugenėtų medžių Vilnios krantinėje

Gindama vilniečių interesus, sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Lietuvos generalinę prokuratūrą bei Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, prašydama ištirti – kas nuniokojo medžius saugomoje teritorijoje Vilnios krantinėje: drastiškai nugenėti medžiai daliai namų Užupio gatvėje atvėrė Vilniaus panoramą, tačiau pavasarį jie veikiausiai nežaliuos.

Bendrovės „BNA grupė“ (Užupio g. 30) prašymu, savivaldybės Želdynų poskyris lapkričio mėnesį išdavė leidimą suteikti medžiams Vilnios šlaite taisyklingą geometrinę formą – tik saikingai patrumpinti visomis kryptimis išaugusias 1-3 metų lajos šakeles. Šis leidimas buvo suderintas su Kultūros ir paveldo departamentu, nes Vilnios šlaito želdiniai ypatingai saugomi ir gali būti tvarkomi pagal griežčiausios apsaugos režimą.

Užupio bendruomenei susirūpinus po genėjimo sužalotais medžiais, savivaldybės specialistai drauge su Vilniaus regiono aplinkos apsaugos inspektoriumi nustatė, kad iš tiesų darbus atlikusi UAB „Alpinistiniai statybos darbai“ sužalojo medžių lajas, palikdama vien strampus, kurie pavasarį gali imti džiūti.

Užupio bendruomenės savivaldybei pateiktais duomenimis, pagal tos pačios bendrovės „BNA grupė“ užsakymą medžiai šioje teritorijoje palei Vilnią įžūliai žalojami, nukertant lajas, jau ne pirmą kartą. Nors tyrimas pirmąkart nebuvo atliktas, bendruomenės išsaugotose nuotraukose akivaizdžiai matyti, kad šioje ypatingoje teritorijoje, turinčioje kultūrinę, estetinę ir istorinę reikšmę, genėjant medžius gamta buvo nuniokota ir 2012 metais.

Kai tik suskaičiuos gamtai padarytą žalą, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas darbus atlikusiai įmonei ketina skirti nuobaudą, o savivaldybė daugiau neišduos leidimų genėti ar kirsti medžius bendrovei, grubiai pažeidusiai medžių genėjimo taisykles. Savivaldybė prašo prokurorų imtis veiksmų ir nustatyti kaltininkus už galimai neteisėtais veiksmais padarytą žalą gamtai ir ginti viešąjį interesą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]