Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Sostinės gatves valo 40 sniego valymo mašinų, valymo darbus galima stebėti specialioje programėlėje

Gausiai pasnigus, sostinės gatves valo 40 sniego valymo mašinų: 30 šlapių druskų barstytuvų, 8 smėlio-druskos mišinio barstytuvai, 2 mini barstytuvai ir kita technika. Tiek pat sniego valymo mašinų dirbo ir naktį. Per pastarąsias dvi paras (gruodžio 27-28 d.) jau išbarstyta 763 tonų šlapios druskos, 188 tonų smėlio-druskos mišinio ir 15 tonų druskų. Nustojus snigti, Vilniuje visos gatvės pilnai nuvalomos ir pabarstomos per 8 val.

Savivaldybės iniciatyva į miesto gatves prižiūrinčius automobilius nuo šios žiemos įdiegta GPS navigacijos sistema, kurios duomenys yra viešai atverti kiekvienam besidominčiam – kur valomos gatvės Vilniuje. Vilniečiai bet kuriuo metu gali stebėti ir darbų eigą, ir jų retrospektyvą: www.vilnius.lt/map/grinda

Įdiegta navigacijos sistema savivaldybės kontroliuojamai įmonei padeda geriau koordinuoti barstytuvų darbą, lanksčiau reaguoti į nuolat kintančią situaciją keliuose, kontroliuoti kiekvieną pabarstytą ar nuvalytą maršrutą.

Nuo lapkričio mėnesio pabaigos Vilniaus gatvėse jau išbarstyta beveik 3 tūkst. tonų druskos ir 424 kub. m smėlio. Iš viso yra barstomos ir valomos 527 gatvės. Šlapiomis druskomis barstoma 298 gatvės, smėlio-druskos mišiniu – 165 gatvės, druskomis – 64 gatvės. Šios žiemos sezonui savivaldybės įmonė UAB „Grinda” įsigijo dar 10 naujų barstytuvų, kurie papildys parką 2016 metų pradžioje. Trijuose sandėliuose sukaupta apie 9 tūkst. tonų druskos (palyginti – kaip 153 traukinio vagonai), paruošta daugiau kaip 18 tūkst. kub. m smėlio-druskos mišinio. Kasmet kelių valymui sunaudojami skirtingi kiekiai druskos, jos mišinių: palyginti praėjusį sezoną sostinės gatvėse buvo išbarstyta beveik 13 tūkst. tonų druskos, užpernai – beveik 9 tūkstančiai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt