Sostinės gatves valo 40 sniego valymo mašinų, valymo darbus galima stebėti specialioje programėlėje

Gausiai pasnigus, sostinės gatves valo 40 sniego valymo mašinų: 30 šlapių druskų barstytuvų, 8 smėlio-druskos mišinio barstytuvai, 2 mini barstytuvai ir kita technika. Tiek pat sniego valymo mašinų dirbo ir naktį. Per pastarąsias dvi paras (gruodžio 27-28 d.) jau išbarstyta 763 tonų šlapios druskos, 188 tonų smėlio-druskos mišinio ir 15 tonų druskų. Nustojus snigti, Vilniuje visos gatvės pilnai nuvalomos ir pabarstomos per 8 val.

Savivaldybės iniciatyva į miesto gatves prižiūrinčius automobilius nuo šios žiemos įdiegta GPS navigacijos sistema, kurios duomenys yra viešai atverti kiekvienam besidominčiam – kur valomos gatvės Vilniuje. Vilniečiai bet kuriuo metu gali stebėti ir darbų eigą, ir jų retrospektyvą: www.vilnius.lt/map/grinda

Įdiegta navigacijos sistema savivaldybės kontroliuojamai įmonei padeda geriau koordinuoti barstytuvų darbą, lanksčiau reaguoti į nuolat kintančią situaciją keliuose, kontroliuoti kiekvieną pabarstytą ar nuvalytą maršrutą.

Nuo lapkričio mėnesio pabaigos Vilniaus gatvėse jau išbarstyta beveik 3 tūkst. tonų druskos ir 424 kub. m smėlio. Iš viso yra barstomos ir valomos 527 gatvės. Šlapiomis druskomis barstoma 298 gatvės, smėlio-druskos mišiniu – 165 gatvės, druskomis – 64 gatvės. Šios žiemos sezonui savivaldybės įmonė UAB „Grinda” įsigijo dar 10 naujų barstytuvų, kurie papildys parką 2016 metų pradžioje. Trijuose sandėliuose sukaupta apie 9 tūkst. tonų druskos (palyginti – kaip 153 traukinio vagonai), paruošta daugiau kaip 18 tūkst. kub. m smėlio-druskos mišinio. Kasmet kelių valymui sunaudojami skirtingi kiekiai druskos, jos mišinių: palyginti praėjusį sezoną sostinės gatvėse buvo išbarstyta beveik 13 tūkst. tonų druskos, užpernai – beveik 9 tūkstančiai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]