Paspaudus šalčiams Vilniaus nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama apie 400 benamių

Smarkiai atšalus orams, sostinės benamiai gali glaustis nakvynės namuose A. Kojelavičiaus g. 50, T. Kosciuškos g. 8 ir Vilkpėdės g. 12, Šv. Stepono g. 35/4 („Caritas“), nes pasilikus nakvoti lauke, kyla reali grėsmė nušalti galūnes ar sušalti mirtinai. Visuose Vilniuje veikiančiuose nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama beveik 400 benamių. Apie 300 jų nakvynės namuose apsistojo ilgesniam – iki 6 mėnesių laikotarpiui.

Savivaldybė prašo vilniečius būti atidesnius gatvėje šąlantiems ir pranešti apie juos Nakvynės namų socialinei tarnybai 8 617 44661.

Benamių ir elgetaujančių asmenų Vilniuje registro duomenimis, bendradarbiaujant Vilniaus miesto socialinės paramos centrui ir Vilniaus miesto nakvynės namams kartu su NVO įvairių socialinių paslaugų nors kartą yra suteikta 1980 benamiams, elgetaujantiems, valkataujantiems ir neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos asmenims.

Nakvynės paslaugas benamiams asmenims teikia BĮ Vilniaus miesto nakvynės namų filialai:
• Vilkpėdės g. 12 – 170 apnakvindinimo vietų, paslaugos teikiamos iki 6 mėn.
• Kojelavičiaus g. 50 – 100 vietų (iš jų 60 vietų – laikinas apnakvindinimas nuo vienos nakties iki 3 parų, bendroje salėje).
• Kosciuškos g. 8 nakvynės namų filiale „Sala“ – 30 vietų.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat iš dalies finansuoja Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ projektą „Vilniaus arkivyskupijos Caritas nakvynės namai“, kur teikiamos laikino apgyvendinimo paslaugos iki 65 socialinės rizikos asmenų per mėnesį, taip pat psichosocialinė pagalba, psichologo ir socialinių darbuotojų grupinio konsultavimo paslaugos, dienos užimtumo paslaugos benamiams asmenims.

Šiuo itin šaltu metu socialiai remtiniems gyventojams ir benamiams ne mažiau svarbios ir maitinimo paslaugos, kur sušalę gali gauti karšto maisto. Vilniaus Arkivyskupijos Caritas labdaros valgykloje „Betanija“, M. K. Paco g. 4 per mėnesį pamaitinama apie 500 benamių ir socialiai remtinų vilniečių. Dviejose labdaros paramos fondo „Vilties centras“ valgyklose, įsikūrusiose Liepkalnio g. 26A ir Gerovės g. 29, kas mėnesį pamaitinama dar apie 500 alkstančių ir išdalijama apie 100 maisto rinkinių. Nakvynės namuose A. Kojelavičiaus g. 50 nakvojantiems ir dėl ligos negalintiems nuvykti iki labdaros valgyklų, bendroje salėje 6 kartus per savaitę tiekiami maisto produktų rinkiniai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt