Artėjant naujam snygiui, Savivaldybė apdalino baudomis miestą tvarkančias bendroves

Vilniaus savivaldybės atsakingiems specialistams patikrinus, kaip pasnigus valomi – šaligatviai, skverai, aikštės, gyvenamųjų namų kiemai, nustatyta daugiau nei 800 pažeidimų. Skaičiuojama, kad iškritus sniegui liko nenuvalyta apie 30 proc. kiemų teritorijų. Bendrovė „Grinda“ nesugebėjo užtikrinti, kad dvi miestą tvarkančios įmonės (subrangovės) – „Mano aplinka” ir „Stebulė” laiku ir kokybiškai nuvalytų apsnigtus šaligatvius, skverus, aikštes ir gyvenamųjų namų kiemus. Už netinkamai vykdomus darbus UAB „Grinda“ ir dviems miestą tvarkančioms bendrovėms surašyti 33 patikrinimo aktai.

Už nekokybiškai atliktą darbą Vilniaus miesto savivaldybė miestą prižiūrinčioms bendrovėms pernai nesumokėjo daugiau kaip 151 tūkst. eurų.

Miesto tvarkytojai pirmiausiai privalo nuvalyti visuomeninio transporto stotelių ir prie gatvių esančius šaligatvius, laiptus bei gyvenamųjų namų kiemus.

Prie gatvių esantys šaligatviai turi būti valomi 11 kartų, kiemų šaligatviai – 9 kartus, o automobilių aikštelės kiemuose – 4 kartus per mėnesį.

Rangovai miesto šaligatvius valo į pagalbą pasitelkdami 28 traktorius su verstuvais ir šluotomis, bei 25 mažosios mechanizacijos priemones – motošluotas. Miestą tvarkančios bendrovės prižiūri apie 4 milijonus kvadratinių metrų šaligatvių ir takų.

Vilniaus miesto savivaldybė planuoja dar šį mėnesį tiesiogiai pasirašyti paslaugų teikimo sutartį su bendrovėmis UAB ,,Stebulė‘“ ir UAB „Mano aplinka“ bei užtikrinti tinkamą paslaugų kokybę.

Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus pranešti apie nenuvalytą šaligatvį seniūnijai, miestą prižiūrinčių bendrovių vadybininkams arba Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Teritorijų tvarkymo poskyriui trumpuoju informacijos numeriu 1664.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt