Vilnius stebi oro kokybę ir rengia naują šildymo planą

Sostinės savivaldybė kartu su Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentu (RAAD) ėmėsi griežtesnės oro taršos prevencijos ir neteisėto atliekų deginimo kontrolės. Šiandien mero pavaduotojas V. Benkunskas, Administracijos direktorės pavaduotojas A. Darulis kartu su aplinkosaugininkais dalyvavo reiduose, tikrindami įvairiose įmonėse kietojo kuro katiluose ar krosnyse deginamo kurą, ar šis atitinka aplinkosaugos reikalavimus, ar patalpos nešildomos atliekomis.

Pirmąją akcijos „Kaminukas“ dieną oro kokybė tirta ir Pašilaičių seniūnijoje, kurios gyventojai skundėsi nuo katilinės Ateities g. 12 sklindančiais dūmais. Reaguojant į gyventojų skundus, apsilankyta automobilių servisuose, plovyklose ir kitose įmonėse Žvėryne, Naujininkuose, Žemuosiuose ir Aukštuosiuose Paneriuose, Naujosios Vilnios seniūnijose. Šia prevencine akcija siekiama, kad kuo mažiau būtų teršiamas oras, o atliekos butų tinkamai tvarkomos.

„Stebėsena ir oro užterštumo matavimų rezultatai šiandien Savivaldybei labai svarbūs. Žvelgdami į ateitį, pradedame ruošti naują Vilniaus šildymo planą, kurio tikslas – užtikrinti konkurenciją šildymo srityje, mažesnę šildymo kainą vilniečiams ir geresnę oro kokybę. Planuodami leidžiamas ir ribojamas naudoti kietojo kuro rūšis įvairiose miesto teritorijose, atsižvelgsime į šiuos oro kokybės stebėsenos rezultatus, kuriuos mobilioji laboratorija rinks visame mieste“, – sakė reiduose dalyvavęs mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Intensyviu šildymo laikotarpiu oro taršos padidėjimas juntamas ir miesto individualių namų, ir pramonės rajonuose kur patalpos šildomos naudojant nekokybišką kurą arba įvairias atliekas. Degant medienos drožlių ar plaušo plokštėms ar iš jų gaminamų baldų gamybos atliekoms, pabėgiams, plastikui, sintetiniams audiniams ir kitokioms šiukšlėms, išsiskiria ypatingai pavojingi sveikatai teršalai.

Akcija truks iki kovo 20 dienos. Jei manote, kad Jūsų rajone oro kokybė prasta dėl šildymo, įtariate, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, kviečiame kreiptis į Aplinkos ministerijos Regioninį aplinkos apsaugos departamentą arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]