Šiandien neužmirštuolės sužydės ant Katedros varpinės bei Lukiškių aikštėje

Šiandien 12 val. sostinės Lukiškių aikštė pražys neužmirštuolių pieva Lietuvos laisvės gynėjams pagerbti, neužmirštuolės žiedas nuo 17 iki 22 val. skleisis ir ant Vilniaus Katedros varpinės.

Kovų už laisvę atminimo asociacijos „Neužmiršk“ iniciatyva akcija „Neužmirštuolė“ rengiama trečius metus iš eilės ir jau tampa tradicija. Artėjant sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, ji kviečia prie širdies prisisegti neužmirštuolės žiedą ir parodyti, jog neužmiršome, kodėl esame laisvi, kad vertiname laisvės kovotojų auką, esame dėkingi ir laimingi, kad šiandien galime džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Gėlės žiedo simbolis pasirinktas norint parodyti pagarbą kovotojams už laisvę, o neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien. Iniciatyvą lydi šūkis „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“.


Šiemet akcijos metu nuo 12 val. Lukiškių aikštėje vilniečiai, moksleiviai ir miesto svečiai kviečiami apsodinti aikštę improvizuota neužmirštuolių pieva iš žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą kovojusiems už Lietuvos laisvę. Visiems prisijungusiems prie akcijos bus parūpinta neužmirštuolės žiedų. Nuo 17 iki 22 val. Vilniaus Katedros varpinė taip pat „pražys“ neužmirštuolės žiedu. Vilniaus miesto savivaldybė parėmė iniciatyvą prisidėdama prie vaizdo instaliacijos ant varpinės rengimo, greit suteikdama visus reikalingus leidimus.

Sostinės savivaldybė kviečia visus prisijungti prie šių gražių akcijų bei taip pagerbti Lietuvos laisvės gynėjus bei jų atminimą.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]