Šnipiškių gyventojai jau gali prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ 2016 m. sausio 14 d. skelbia pabaigę naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbus Šnipiškių gyvenamojo rajono šiaurinėje dalyje. Iš viso vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų infrastruktūros plėtrai Šnipiškėse skirta – 345 485,49 Eur be PVM. Šioje dalyje nutiesta 69,07 m vandentiekio tinklų, prie kurių galės prisijungti 18 gyventojų ir 2439,13 m nuotekų tinklų, prie kurių prisijungti galės 281 gyventojai.

„Vanduo, tekantis iš čiaupo, turėtų būti prieinamas kiekvienam vilniečiui. Prieš keliolika metų Šnipiškių mikrorajone prasidėjusi urbanizacija iki šiol visiškai nebuvo palietusi vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūros. Šiandien šios problemos jau išspręstos, kas neabejotinai padidins rajono patrauklumą gyventojams“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Pagal rangos darbų sutartį „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Šnipiškėse, Vilniuje“, viešieji vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklai nutiesti Linkmenų, Širvintų, Ratnyčios, Durpių, Giedraičių, Kernavės, Utenos ir Molėtų gatvėse. Įgyvendinant rangos sutartį atlikti topografiniai ir geologiniai tyrinėjimai, parengtas techninis darbo projektas, pakloti nuotekų tinklai su atšakomis bei vandentiekio tinklų atšakos, atlikti bandymai, atstatytos dangos, sutvarkytas gerbūvis. Iki projekto Šnipiškių gyvenamajam rajone vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūra buvo išvystyta nepakankamai, todėl dalis gyventojų nuotekas kaupė išgriebimo duobėse, o geriamosios kokybės vandeniu apsirūpindavo iš vandens ėmimo kolonėlių.

Centralizuotas nuotekų tvarkymas prisideda ir prie aplinkosaugos, kadangi nuotekos surenkamos ir išvalomos, todėl neteršia nei požeminių vandenų, nei žemės paviršiaus. Šiuo metu prie nutiestų tinklų gyventojai jau gali prisijungti susisiekę su UAB „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo centru Vilniuje ir pateikę prašymą“, – teigia UAB „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Aidas Ignatavičius.

Prie naujų tinklų prisijungusiems gyventojams, bus užtikrintos nuotekų šalinimo ir geriamojo vandens, atitinkančio Lietuvos higienos normos HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimus“, tiekimo paslaugos. Sutartis „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Šnipiškėse, Vilniuje“ yra projekto Nr. VP3-3.1-AM-01-V-05-032 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus mieste“ dalis. Iš viso vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų plėtrai Šnipiškėse skirta 345 485,49 Eur be PVM.

UAB „Vilniaus vandenys“- didžiausia vandentiekio ir nuotekų tinklų bendrovė Lietuvoje, eksploatuojanti Vilniaus miesto, Šalčininkų, Švenčionių bei Vilniaus rajonų vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendrovė tiekia geriamąjį vandenį ir surenka bei išvalo nuotekas apie 256,6 tūkst. vartotojų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt