Vilniaus mero pakviesti ekspertai puoselės Atminties kultūrą sostinėje

Sostinės savivaldybėje mero Remigijaus Šimašiaus ir Kultūros, švietimo ir sporto komiteto iniciatyva pirmą kartą įsteigta Atminties kultūros darbo grupė iš Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių ir kviečiamų ekspertų – architektų, mokytojų, menotyrininkų, mokslininkų. Ši grupė diskutuos kaip įprasminti istorines datas ir miesto istorinį daugiakultūrį paveldą, parengs trumpalaikės ir ilgalaikės Vilniaus atminties kultūros puoselėjimo programų projektus, teiks pasiūlymus kaip jas įgyvendinti.

Vilniaus meras R. Šimašius į darbo grupę pakvietė 12 ekspertų: Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinę sekretorę Astą Dirmaitę-Junevičienę, architektus Augį Gučą ir Algimantą Nasvytį, žydų kultūros tyrinėtoją Iriną Guzenberg, Lietuvos istorijos instituto direktorių Rimantą Miknį, menotyrininkę Jolantą Marcišauskytę-Jurašienę ir kitus garsius specialistus, savo srities ekspertus.

„Vilniuje kiekvienas namas turi savo istoriją, kiekvienoje miesto gatvėje, erdvėje įvykę įdomių ir prasmingų įvykių ir apie tai turi būti gražiai papasakota vilniečiams. Ypatingai svarbi edukacija. Viena iš svarbių grupės užduočių – pasiūlyti istorinės atminties puoselėjimo priemones Vilniaus mokykloms ir darželiams“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Iki šiol įvairūs atminties kultūros klausimai buvo nagrinėjami skirtingose darbo grupėse, visuomeninėse komisijose. Taip pat Vilniuje minimos datos, organizuojami renginiai daugiausiai siejosi su nacionaline atmintimi, o Vilniaus miesto istorijai buvo palikta mažiau vietos.

Atminties kultūros darbo grupės posėdžiai bus vieši. Įvairius projektus ir pasiūlymus darbo grupė teiks svarstyti Tarybai, merui ir visuomenei.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt