Ką reikia žinoti apie privalomą gyvūnų ženklinimą ir registravimą nuo sausio 1 dienos

Naujienos naminių gyvūnų augintojams – nuo 2016 m. sausio 1 d. katės, šunys ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Iki šiol galiojusios mėnesio rinkliavos už šuns, katės laikymą daugiabučiame gyvenamajame name – panaikintos.

Privalomas gyvūnų augintinių ženklinimas ir registravimas padės lengviau nustatyti rastų, nuskriaustų ar agresyvių gyvūnų savininkus. Gyvūnų augintinių registre bus nurodyti ir vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys, todėl savininkai turės visą reikalingą informaciją apie skiepijimo terminus.

Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisyklėse įvesta keletas naujovių: visi iki 2015 m. gruodžio 31 d. atvesti gyvūnai augintiniai turi būti paženklinti ir įregistruoti iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui. Gyvūno augintinio, atvesto nuo 2016 m. sausio 1 d., savininkas privalo paženklinti ir įregistruoti per 4 mėn. nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam savininkui. Perduoti savo augintinį kitam laikytojui galima tik registruotą šunį, katę ar šešką. Naujasis savininkas turi užpildyti prašymą dėl gyvūno augintinio savininko pakeitimo. Duomenis Registrui būtina pateikti ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo augintinio perdavimo.

Gyvūnus ženklina tik veterinarijos gydytojai, jie taip pat gali ir registruoti gyvūną. Paprastai už gyvūno registravimo paslaugą jie ima papildomą mokestį. Jei gyvūnas jau yra paženklintas mikroschema, gyvūną galima užregistruoti nemokamai. Tokiu atveju gyvūno savininkas gali tai padaryti kreipdamasis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinius skyrius. Augintinį paženklinus, jį būtina įregistruoti per 7 kalendorines dienas. Iš kitų užsienio šalių atvežti gyvūnai privalo būti paženklinti ir įregistruoti per 14 kalendorinių dienų. Veterinarijos paslaugų teikėjai yra privatūs asmenys, kurių veiklos nekontroliuoja ir nereguliuoja savivaldybės, jų teikiamų paslaugų įkainių nenustato valstybės ar savivaldybės institucijos, todėl atlygis už gyvūnų augintinio ženklinimą ir registravimą pas skirtingus veterinarijos paslaugų teikėjus gali skirtis..

Pastebėjus galimus gyvūnų laikymo reikalavimų pažeidimus, prašome nedelsiant apie tai pranešti Policijai telefonu 112, Savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyriui – telefonu 219 7948 ar elektroniniu paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt, arba Vilniaus valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai – telefonu 249 1700 ar elektroniniu paštu vilniausvmvt@vet.lt.

Jei pageidaujate gauti aktualią informaciją apie gyvūnų laikymą Vilniaus savivaldybės teritorijoje, užsisakykite naujienas el. adresu: gyvunai@vilnius.lt.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt