Savaitgalį išvalyti 135 kiemai, darbai bus tęsiami ir šiomis dienomis

Vilniaus savivaldybė savaitgalį nuo sniego išvalė 135 daugiabučių namų kiemus 18 -oje sostinės seniūnijų. Tvarkyti kiemų, tiesa negausiai, rinkosi ir aktyviausi daugiabučių namų gyventojai. Dvi miesto aplinką prižiūrinčios bendrovės – „Mano aplinka“ ir „Stebulė“ – kiemams valyti pasitelkė 37 sniego valymo traktorius ir krautuvus.

Nuvalyti daugiabučių namų kiemai, pravažiavimai, įkalnės artimiausiu metu bus pabarstytos smėliu – tai dar palengvins pravažiavimą automobiliams kiemuose. Vilniaus savivaldybė ir toliau rūpinsis daugiabučių namų kiemais: valys sniegą 4 kartus per mėnesį, vieną kartą per savaitę.

Likusius dar nenuvalytus kiemus planuojama tvarkyti darbo dienomis, kai kiemuose būna palikta mažiau transporto priemonių. Savivaldybė tikrins, kaip nuvalyti daugiabučių namų kiemai. Už netinkamai atliktus darbus miestą prižiūrinčioms bendrovėms gresia nuobaudos.

Sniego kasimo darbus sunkina pilnos automobilių stovėjimo aikšteles ir užstatyta važiuojamoji dalis, todėl Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus patraukti automobilius iš kiemų, kad sniego valymo technika galėtų tinkamai ir kokybiškai išvalyti kiemus. Į talką padėti valyti savo kiemus labai kviečiami ir patys daugiabučių namų gyventojai.

Skaičiuojama, kad vieną kartą nuvalyti vidutinį – 2,5 tūkst. kv. m ploto – kiemą savivaldybei kainuoja daugiau kaip 16 eurų.

Vilniaus miesto savivaldybėje yra daugiau kaip tūkstantis kiemų, kurie jungia po keletą ar keliolika namų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt