Valstybei perėmus Kalnų parko objektus atsivers naujos galimybės

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė, kad Kalnų parko objektai, esantys Pilių rezervato teritorijoje, būtų perimti iš Vilniaus miesto savivaldybės ir perduoti valstybės nuosavybėn. Perdavus šiuos objektus, atsiras galimybė jų atnaujinimui ir pertvarkymui gauti Europos Sąjungos finansavimą. ES fondų skiriamomis lėšomis atgaivintas Kalnų parkas ne tik pagerins estetinį miesto parko vaizdą, bet ir suteiks sostinei naujų galimybių.

Kalnų parkas, įsikūręs pačiame Vilniaus miesto centre, yra gausiai vilniečių ir Vilniaus svečių lankoma vieta. Nuo kalno atsiveria puiki panorama, matomi atokiausi mikrorajonai. Parkas yra pritaikytas poilsiui. Čia yra estrada, kurioje vasarą vyksta įvairūs renginiai, šventės, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, takai, poilsio aikštelės, suolai, informaciniai ženklai.


„Kalnų parko estrados perdavimas Kultūros ministerijai leis renovuoti šiuos rekreacijai ir kultūriniams renginiams skirtus statinius. Kalnų parko estrados, šokių aikštelės ir žiūrovų suolų atnaujinimas sudarys sąlygas organizuoti daugiau renginių, o erdvė bus labiau pritaikyta žiūrovų patogumui.“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Iki šiol Kalnų parke esančius objektus panaudos teise valdė Kultūros ministerijai pavaldi Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija. Po Vilniaus miesto Tarybos sprendimo perduoti Kalnų parke esančius objektus valstybės nuosavybėn, bus teisiškai sureguliuoti šių objektų priežiūros ir priklausomybės klausimai.

LR Kultūros ministerija yra numačiusi skirti iki 1 mln. eurų 2014-2020 ES lėšų Vilniaus kalnų parko teritorijai sutvarkyti. Šis projektas taip pat įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą. Šiuo metu yra baigiami rengti parko tvarkymo projektiniai pasiūlymai, rengiamas ir investicinis projektas Kultūros ministerijai.

Kalnų parką šalia Vilniaus senamiesčio sudaro kelios kalvos: Trijų kryžių (Plikasis kalnas), ant kurio stovi atstatytas Trijų kryžių paminklas, Stalo kalnas, Gedimino kapo kalnas, Bekešo kalnas, kuriame 1580 m. palaidotas Kasparas Bekešas. Nuo kalno atsiveria puiki panorama, matomi atokiausi mikrorajonai. Šiandien parko teritorija įeina į Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą. Parkas užima apie 33 ha. Pavadinimą gavo dėl kalvotos vietovės, kurioje yra išsidėstęs.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt