Vilniaus Krizių įveikimo centro savanoriai įsikurs Antakalnyje

Po to, kai Vilnius memorandumu įsipareigojo saugoti gyvybę ir siekti, kad savižudybių rodiklis Vilniaus mieste neviršytų 10/100 tūkst. gyventojų, Sostinės Taryba skubos tvarka skyrė patalpas VšĮ Krizių įveikimo centrui. Tai svarbus žingsnis, pradedant vykdyti savižudybių prevencijos veiksmų planą.

„Krizių įveikimo centro savanoriai teikia unikalią paslaugą vilniečiams – anoniminę, nemokamą, psichologinę pagalbą ne darbo valandomis. Suteikdami savanorių veiklai reikalingas patalpas, pereiname nuo kalbų prie nedidelių, bet pakankamai konkrečių darbų savižudybių prevencijos srityje. Toliau, ieškosime privačių asmenų ar verslo organizacijų, norinčių ir galinčių padėti šiai svarbiai nevyriausybinei organizacijai augti ir plėstis į kitus miestus. Su profesionalia darbo organizavimo ir finansų pritraukimo pagalba Krizių įveikimo centro savanoriai užpildys labai svarbią nišą visuomenės sveikatos srityje“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Mykolas Majauskas.

Tarybos narė Aušrinė Armonaitė džiaugėsi priimtu svarbiu vilniečiams sprendimu: „2016-uosius Taryba pradėjo prasmingu sprendimu, vienu pirmųjų realių žingsnių, imantis savižudybių prevencijos. Bendru sutarimu Krizių įveikimo centrui skyrėme patalpas lengvatinės nuomos sąlygomis Antakalnyje. Čia psichologai anonimiškai konsultuos žmones, išgyvenančius depresiją, patyrusius krizę, galvojančius apie savižudybę ar bandžiusius žudytis. Visi sutariame, kad tai prioritetas, todėl esu tikra, kad mums pavyks išspręsti šią Lietuvos problemą nr. 1″.

Krizių įveikimo centras yra ne pelno siekianti organizacija, teikianti profesionalias, lengvai prieinamas (be išankstinės registracijos, anonimiškas, už socialinę kainą) psichologinio konsultavimo gyvai ir internetu („Skype“) paslaugas įvairias psichologines krizes išgyvenantiems žmonėms. Centre dirbantys specialistai taip pat teikia skubią pagalbą įvykus krizei asmens, kolektyvo, organizacijos ar bendruomenės lygiu.

Preliminariai, konsultacijos prasidės nuo 2016 metų balandžio mėnesio pradžios ir vyks Antakalnio g. 97, savaitgaliais, ne darbo valandomis, gyvai arba „Skype“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt