Lenkijos ambasada Vilniui dovanos „grojantį“ suoliuką

Lenkijos ambasada Vilniui dovanoja „grojantį“ suoliuką, kuris jau nuo šio sekmadienio veiks K. Sirvydo skvere sostinės senamiestyje. Suoliukas bus atidengtas sekmadienį 12 val. Ceremonijoje dalyvaus Lenkijos ambasados, Vilniaus miesto savivaldybės ir projekto rėmėjų atstovai.

Ant suoliuko bus galima atsisėsti ir paspaudus mygtuką pasiklausyti M. K. Oginskio kūrinių, iš trumpo aprašymo sužinoti, kas buvo M. K. Oginskis, o nuskenavus ant suoliuko esančius fotokodus daugiau sužinoti apie rėmėjus. Po suoliuko atidarymo rengiamas orientacinis žaidimas, per kurį Vilniaus gyventojai galės pasitikrinti savo žinias apie M. K. Oginskio gyvenimą ir kūrybą. Šiame pramogų ir kultūros renginyje gali dalyvauti šeimos narių, draugų ar kolegų komandos. Būtina išankstinė registracija: http://registracija.orientacines.lt/

Seimas 2015-uosius buvo paskelbęs M. K. Oginskio metais. M. K. Oginskio 250-osios gimimo metinės taip pat buvo įtrauktos į UNESCO minėtinų datų sąrašą. M. K. Oginskis (1765-1833) buvo daugeliu talentų pasižymėjusi XVIII-XIX amžių sandūros asmenybė: politikas, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos Seimo narys, Vilniaus universiteto mokslo tarybos garbės narys, Lietuvos sukilėlių Vyriausybės, Lietuvos tautinės aukščiausiosios tarybos narys, socialinių reformų idėjų puoselėtojas, memuarų rašytojas, kompozitorius. Jis aktyviai dalyvavo politinėje, valstybės valdymo, švietimo, socialinių reformų, ypač baudžiavos panaikinimo, kultūros prieinamumo didinimo ir visuomenės kūrybiškumo skatinimo. Pats M.K Oginskis palaidotas Florencijoje, Italijoje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]