Per trejus metus Vilniuje šiluma atpigo beveik 16 proc.

Remiantis naujausiais duomenimis, Vilniuje šilumos kaina (be PVM) per pastaruosius trejus metus sumažėjo 15,43 proc. 2014 metų vasario mėnesį vilniečiai už centralizuotą patalpų šildymą mokėjo 7,01 Eur ct/kWh, 2015 vasarį – 6,23 Eur ct/kWh, o šių metų vasario mėnesio šilumos kaina – 5,93 Eur ct/kWh.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Vilniuje per metus sumažėjo 8 procentais. 2016 metų sausį šilumos kaina Vilniuje, palyginus su 2015 metų gruodžiu, mažėjo 6,3 procentiniais punktais. 2016 metų vasarį šilumos kaina Vilniuje nedidės ir išliks tokia pat kaip ir sausį – 5,93 euro ct/kWh.

„Įdėmiai stebime situaciją su šilumos kaina Vilniaus mieste. Manome, kad visos prielaidos kainai mažėti yra. Glaudžiai bendradarbiaujame dėl to su Energetikos ministerija, Kainų komisija. Noriu pasidžiaugti, kad nuo kitų metų balandžio vilniečiai nebebus šilumos monopolininkų įkaitais, o šilumos ūkis pagaliau grįš į miesto ir miestiečių rankas ir bus atsakingai valdomas”, – sako šilumos ūkio klausimus kuruojantis Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Gindamas vilniečių šilumos vartotojų interesus, Vilniaus meras Remigijus Šimašius yra kreipęsis į „Vilniaus energiją“ kontroliuojantį akcininką „Veolia Environnement VE SA“ ir Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK) – dėl vilkinimo pateikti bazinę šilumos kainą. UAB „Vilniaus energija“ iki šiol nėra pateikusi šilumos bazinės kainos (dedamųjų) projekto prasidėjusiam naujam reguliavimo laikotarpiui, ir taiko pasibaigusio periodo šilumos kainas, kurios savivaldybės prognozėmis turėjo mažėti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]