Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami švęsti Užgavėnes

Siautulingos, linksmos ir sočios Užgavėnės vilniečius ir miesto svečius vasario 6 d. (šeštadienį) kviečia į Gedimino prospektą šėlti, triukšmą kelti ir visaip kaip šaltą žiemą iš Lietuvos kuo toliau varyti. Užgavėnių simbolis – Morė – šiemet bus neįprastas, netikėtas ir labai skanus. Ji bus pagaminta iš mugės metu tam specialiai verdamų spurgų. Tad kiekvienas šventės dalyvis, atėjęs su kauke, turės galimybę Morės paskanauti. Jos „kraują“ virs ir visus persirengėlius vaišins žolelių arbata.

Užgavėnės – bendruomenės šventė. Jos visais laikais būdavo puiki proga ne tik linksmai padūkti ir šmaikščiai pajuokauti, bet ir nepiktai pašiepti kaimo bendruomenės narius, su humoru į viešumą iškelti kasdienybės aktualijas, už ką niekas nepykdavo. Tad šventėje laukiame velnių, meškų, giltinių, ožių, daktarų, ubagų, nepažįstamų svetimšalių ir visų kitų nusiteikusių linksmai padūkti persirengėlių. Atėjusių laukia gausi, riebi, šilta mugė su blynais ir kitais gardumynais, padūkusios tradicinės linksmybės vaikams ir ne vaikams, koncertai, šokiai ir pokštai.

Gedimino prospekto Užgavėnių šventės programa:

11.00-20.00 – Užgavėnių mugė
12.00 – Šventės atidarymo ceremonija
12.15 – Folkloro ansamblis „Ratilio“
12.45 – Folkloro ansambliai „Želmuo“ ir „Dolija“ – žaidimai vaikams
13.45 – Koncertuoja folkloro ansamblis „Arinuška“, folkloro ansamblis „Rasoda“, folkloro ansamblis „Vilniaus gija“, folkloro ansamblis „Labingis“, folkloro ansamblis „Ūla“, folkloro ansamblis „Jorė“
16.45 – Lašininis vs. Kanapinis. Didysis koncertas (folkloro ansambliai „Nalšia“, „Poringė“, „Radasta“).
17.00 val. – Skanus atsisveikinimas su More
18.00 – Užgavėnių šokiai Lietuvos liaudies kultūros centre (Barboros Radvilaitės g. 8)

O nuo sekmadienio vilniečius ir miesto svečius Užgavėnes švęsti kviečia seniūnijos.

Panerių seniūnijoje Užgavėnės šurmuliuos jau vasario 7 d., (sekmadienį) nuo 14 val. Daniliškių miestelyje (prie krepšinio aikštelės). Šventės dalyvių laukia vestuvininkų pulko eitynės, persirengėlių muzikinė programa, rateliai, žaidimai, rungtys, blynų turgelis, gražiausių kaukių rinkimai, važinėjimasis arklio kinkiniu, lašininio ir kanapinio kova ir Morės deginimas.

Vilkpėdės seniūnijoje Užgavėnės prasidės vasario 9 d. (antradienį) 14 val. prie Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro (Skroblų g. 27). Teritorijoje susirinkę svečiai valgys blynus, gros smagi muzika, dainos, šėls persirengėliai.

Šnipiškių seniūnijos ir Šnipiškių bendruomenės centro organizuojama Užgavėnių šventė vyks prie seniūnijos (A. Juozapavičiaus g. 10 A) vasario 9 d. (antradienį) 15 val. Nuo pat ryto muziejuje po atviru dangumi „Skansene“ persirengėliai kartu su „Rakija el Ciganeska orkestar“ eis iš trobos į trobą, lodydami šunis ir varydami žiemą iš kiemo. Šventės dalyvių laukia Lašininio ir Kanapinio kova, gardūs blynai ir tradicinis Morės deginimas.

Vasario 9 d. (antradienį) 15 val. Užgavėnių šventė šurmuliuos ir Pašilaičiuose prie „Rimi“ prekybos centro (Ugnijos skvere, Medeinos g. 8 A). Šventės dalyvių laukia žaidimai ir linksmybės, gardūs blynai, Morės deginimas ir persirengėlių paradas. Gražiausių kostiumų ir gardžiausių blynų savininkų laukia prizai ir siurprizai.

Verkių seniūnijoje gyvenantys Užgavėnes švęsti kviečiami vasario 9 d. (antradienį) 16.30 val. Baltupiuose (šalia tvenkinio prie Kalvarijų ir Didlaukio g. sankirtos). Šventės dalyvių laukia persirengėlių kaukių konkursas, estafetės ir žaidimai, Kanapinio ir Lašininio kova prie Užgavėnių laužo, Morės deginimas ant laužo.

Pilaitiškiai vasario 9 d. (antradienį) 17 val. kviečiami susiburti į žiemos išvarymo šventę aikštėje, priešais Martyno Mažvydo progimnaziją (tarp Įsruties, Tolminkiemio ir Vydūno gatvių). Susirinkusių laukia – teatralizuota Morės nešimo procesija iš Beepart centro lik šventinio laužo vietos, jaunojo Pilaitės birbynininko ir pilatiškės bardės Vandos Sakalauskienės koncertas, folkloro grupės „Rasoda“ Užgavėnių šventinis šėlsmas su dainomis, šokiais, žaidimais, rogučių maratonas „Kas daugiau išvirs iš rogių“.

Tradiciškai visus didelius ir mažus švęsti tikrųjų Užgavėnių vasario 9 d. (antradienį) 18 val. kviečia Vilniaus mokytojų namai (Vilniaus g. 39). Nuo 12 val. kieminėtojai S. Daukanto aikštėje kaulys blynų ir su didele nuolaida pardavinės žiemą. Vėliau, uliodami po Vilniaus miesto senamiestį, ragins miestiečius telkti pajėgas išvarant žiemą iš kiemo ir rinktis 18 val. Vilniaus mokytojų namų renginių kiemelyje. Čia degs laužai, šėlionėms ir šokiams kvies kapela „Ratilai“, folkloro ansamblis „Vilniaus Dzūkuliai“. Nepraleiskite progos, sudalyvaukite Lašininio ir Kanapinio kovoje bei stilingai pasipuošusios Morės sudeginimo rituale. Po šių linksmybių ateis kita diena, o su ja ir Gavėnia – laikotarpis, kai reikės pasninkauti ir linksmybes teks pamiršti.

Lauksime visų miestelėnų ir sostinės svečių Užgavėnių šventėje!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]