www.vilnius.lt – pirmoji iš Lietuvos savivaldybių svetainių, naudojanti teksto skaitytuvą

Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt talpinamus elektroninius tekstus nuo šiol galite ne tik perskaityti, bet ir išgirsti paspaudę teksto viršuje esantį garso įrašą. Vilniaus miesto savivaldybės svetainė – kol kas pirmoji ir vienintelė Lietuvoje tarp šalies savivaldybių, naudojanti elektroninio teksto skaitytuvą „LIEPA“. Ši paslauga labai patogi silpnaregiams. Taip pat aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms – pranešimų patogu klausytis važiuojant dviračiu, bėgiojant, užsiimant kita aktyvia veikla.

Elektroninio skaitytuvo paslaugą sukūrė projektas „LIEPA“, suteikdamas galimybę ne tik perskaityti, bet ir išgirsti elektroninėje erdvėje publikuojamus tekstus bei visą reikalingą informaciją. Įdomu tai, kad skaitytuvo balsą sunku atskirti nuo gyvo žmogaus balso, nes teksto sintezatorius šneka gražiai lietuviškai, žmogišku, o ne roboto balsu.

Džiaugiamės galėdami suteikti galimybę visiems www.vilnius.lt lankytojams išgirsti naujausias žinias iš Vilniaus miesto!

Tokią galimybę mūsų skaitytojams suteikė projekto „LIEPA“ („Lietuvių šneka valdomos paslaugos) autoriai, Vilniaus universiteto mokslininkai, vadovaujami prof. Laimučio Telksnio.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt