Lukiškių aikštė taps demokratiška erdve miestiečiams

Sostinės savivaldybė praneša, kad skelbtą konkursą Lukiškių aikštei Vilniuje tvarkyti laimėjo trys įmonės – „Infes“, „Ekstra statyba“ ir „Pamario restauratorius“. Lukiškių aikštę tikimasi sutvarkyti dar šiemet ir ji įgaus tikrai demokratišką ir miestiečių kasdienai bei šventėms pritaikytą pavidalą.

„Atėjo laikas Lukiškių aikštei virsti tikra demokratiška visų miestiečių erdve. Prieš šimtą metų aikštėje vykdavo mugės ir cirkai, joje virė gyvenimas, todėl stengsimės aikštę pirmiausia pritaikyti kasdieniams vilniečių poreikiams. Aikštėje bus patogu atsipūsti po darbų, išgerti puodelį kavos, ar tiesiog pasiklausyti šalimais esančios bažnyčios kariliono muzikos“, – sakė miesto meras R. Šimašius.

Pertvarkius aikštę pagal savivaldybės kartu su Aplinkos ministerija parengtas sąlygas, ji taps kur kas funkcionalesnė: bus išplėsta žalioji parko dalis, sumažinta centrinė aikštės dalis, tačiau ji bus išgrįsta nauja kieta danga. Taip Lukiškių aikštė taps ir reprezentatyvi, ir jauki miestiečių susibūrimų vieta, kurioje bus pakankamai žaliųjų zonų pabūti su artimaisiais, pasidžiaugti miestu ir susitikti per įsimintinas ir iškilmingas Lietuvos šventes.

Pasirašius sutartį, konkursą laimėjusios bendrovės turės parengti techninį projektą, prižiūrėti ir atlikti aikštės sutvarkymo darbus. Į konkurso sąlygas buvo įrašyta, kad joje turės būti įrengtas 5 tūkst. kvadratinių metrų kietos dangos plotas, taip pat apibrėžti kietų dangų, medžių tvarkymo ir kiti parametrai. Projektavimo ir statybos darbus prižiūrės sukurta specialistų komisija. Aikštėje bus numatyta vieta paminklui, tačiau Lukiškių aikštė galės visiškai funkcionuoti ir be paminklo. Už paminklo Lukiškių aikštėje pastatymą atsakinga Kultūros ministerija.

Aikštėje bus įrengti ir nauji šviestuvai, suoliukai bei šiukšlių dėžės, vaizdo stebėjimo kameros, numatyta vieta požeminiams šiukšlių konteineriams, dviračių takui su ženklinimu, kuris bus integruotas į Vilniaus dviračių transporto infrastruktūrą.

Aikštei sutvarkyti valstybė skirs 2 mln. eurų. Lukiškių aikštės sutvarkymas yra numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt