Vilniaus meras pasveikino iškilmingai 25-metį švenčiančią galeriją „Vartai“

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino sostinės kultūrinį gyvenimą puošiančią didžiausią privačią galeriją „Vartai“, šiandien švenčiančią veiklos 25-metį. Per šiuos 25 metus galerija tapo kultūriniu traukos centru, kuriame nuolat vyksta aktyvus visuomeninis gyvenimas: ambasadų rengiamos nacionalinės šventės, knygų reprezentacijos, poezijos vakarai, kamerinės muzikos koncertai ir t.t.

„Prieš 25-erius metus atsivėrė vartai, pro kuriuos įėjo menininkai ir meno gerbėjai. Jūsų erdvėje labai daug energijos – ne kasdien, bet kartais, mes galime ja pasigrožėti lyg greitai plykstelėjusiu žaibu“, – visą galeriją bei jos savininkę Nidą Rutkienę sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Iškilmių metu galerijos „Vartai“ savininkei Nidai Rutkienei įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas galerininkei skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už bendruomeniškumo stiprinimą ir asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.


Galerija sulaukė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, garsių menotyrininkų, kultūros atstovų sveikinimų.

„Vartų“ galerijos gimtadienio minėjimas pradėtas vaizdo projekcija su smuikininku Raimundu Katiliumi ir jo atliekamu kūriniu. Galerijos gimtadienio šventėje koncertavo Petras Geniušas, Novikų džiazo mokyklos mokiniai, „Ąžuoliuko“ choras.


25-mečio proga jau nuo rytoj iki balandžio 2 d. galerijoje „Vartai“ pradeda veikti paroda „Žilvitis”, kurioje pristatomi su galerija bendradarbiaujančių, Lietuvos bei užsienio meno laukui puikiai pažįstamų menininkų kūriniai.

Galerija įkurta 1991 m. ir iki šiol yra didžiausia privati galerija Lietuvoje, viena svarbiausių Lietuvos parodinio gyvenimo erdvių. Bendradarbiavimas su lietuvių ir užsienio menininkais, kitomis galerijomis bei institucijomis tapo pagrindiniais „Vartų“ veiklos principais. Galerijoje organizuota daug įvairiausių visuomeninių iniciatyvų: renkami metų dailininkai, teikiamos rėmėjų skirtos piniginės premijos.

Galerijos 25-mečio renginį globoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt