Moksleiviai dalijasi mintimis apie Vasario 16-osios eiseną „Lietuvos valstybės keliu“

Šiemet pirmą kartą Vasario 16-ąją sostinės gatvėmis vyko šventinė eisena „Lietuvos valstybės keliu“, į kurią susirinko per 1000 moksleivių iš visos Lietuvos. Nešini trispalvėmis ir gimnazijų vėliavomis, mušdami būgnus, kartu su mokytojais jie aplankė 16 Lietuvos valstybei svarbių objektų nuo Šventaragio slėnio iki pat Rasų kapinių. Tai buvo kelias, sujungęs jaunimą su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais. Dalijamės Šv. Kristoforo gimnazijos moksleivių mintimis:

„Šios dienos nepamiršiu niekada. Mane labai džiugino, kad esam vieninga tauta – susikabinę giedojom Lietuvos himną. Nepamiršiu, kaip stovėjom Signatarų rūmų balkone drebančiom kojom ir kalbėjom prieš tūkstantinę minią. Pokalbis su prezidentu Valdu Adamkumi man suteikė pasitikėjimo savimi ir padėjo nesijaudint, kad ir kaip būtų sunku.“ – sakė gimnazistė Dainora.

„Vasario 16-osios eisenoje pajutau tautos vienybę. Nors pati ir nesu lietuvė, pasijutau lietuvių tautos dalimi. Ačiū Jums už tai, kad suvienijote mus visus!“ – dėkojo Leila.

„Vienas iš reikšmingiausių jausmų – kad tu žygiuoji ne maištaudamas, ar priešindamasis kažkam, Žygiuoji laisvai, jautiesi laisvai, nes laisvė – tai nevaržomai iškelti vėliavą, garbingai laikyti rankose ir didžiuotis eisena, vėliavnešio pareiga bei tuo, kad esi lietuvis.“ – sakė Edmundas.

„Dabar, kai pasauly taip neramu, toks renginys buvo labai reikalingas ir daugeliui žmonių suteikė dvasinės stiprybės.“ – pastebėjo Gabija.

„Manau, būtų nuostabu, jeigu toks renginys taptų tradicija. Mano manymu, tai lyg ir neleidžia visuomenei užsimiršti, jog visi kartu sudarome tvirtą branduolį. Iki šiol tvyro geras jausmas.“ – pasidalijo įspūdžiais gimnazistas Jaunius.

Gimnazistė Lauryna: „Iki vasario 16-osios eisenos man dar neteko patirti tokio stipraus vieningumo jausmo. Supratau, kad kiekvienas žmogus kuria save ir tuo pačiu ženkliai keičia aplinką, kurioje gyvena. Šis renginys privertė susimąstyti apie tai, kas man yra orumas, savigarba, laisvės troškimas. Supratau, kad tauta turi subręsti tam, kad išmoktų tinkamai naudotis savo laisve – tai reiškia, kad turi įvykti virsmas pačiame žmoguje, jis neturi būti bailus, dejuojantis ar verkiantis. Priešingai – jis turi ugdyti savyje požiūrį į Tėvynę kaip į vertybę, turi būti tvirtas, valingas ir mokantis naudotis savo laisve. Renginio metu supratau tai, kad Lietuvą kuriame mes patys savo pasirinkimais, požiūriu ir darbais Tėvynės labui.“

Vilniaus meras Remigijus Šimašius nuoširdžiai dėkoja kiekvienam eisenos dalyviui: „Tikiu, kad ši Vasario 16-oji liks visų mūsų atmintyje ne tik kaip diena, kai minėjome Lietuvos valstybės atkūrimą, bet ir kaip istorijos ir pilietiškumo pamoka, ir įkvėpimas, kurį saugosime ir prisiminsime kasdien.“