Vilniuje auga vietų darželiuose skaičius: šį rudenį atsiras dar beveik 900

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Valdas Benkunskas šiandien apsilankė viename iš keturių besikuriančių naujų savivaldybės darželių – darželyje „Ąžuolas“ (Žirmūnų g. 32), kurį jau šį rudenį lankys 220 darželinukų. Sostinės savivaldybė toliau sėkmingai įgyvendina „4 žingsnių“ programą, kuria siekiama suteikti galimybę visiems eilėje laukiantiems vaikams lankyti darželius. Renovuojant esamus savivaldybės darželius, pritaikant turimas patalpas darželiams, šį rudenį suplanuota įkurti beveik 900 naujų vietų.

„Mano vizija – kad tėvams galiausiai nebereikėtų kovoti dėl vietos darželyje, kad jie galėtų pasirinkti geriausią darželį arti savo namų. Todėl tikslas – sudaryti galimybę visiems mažiesiems vilniečiams lankyti valstybinius ir privačius darželius, o nuo šio rugsėjo į naujai sutvarkytus savivaldybės darželius papildomai pakviesti dar 900 vaikų. Ir tai bus papildomos vietos greta kitų naujų vietų, kurios steigiasi privačiuose darželiuose. Vilniuje vis daugiau nenaudojamų patalpų pritaikome darželiams. Tai greitas ir efektyvus būdas spręsti vietų darželiuose trūkumo problemą“, – sako R.Šimašius.

Meras apžiūrėjo buvusio Suaugusių mokymo centro patalpas, kurias pertvarko savivaldybės UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ ir konkursą laimėjęs rangovas UAB „Irdaiva“. Iki rugsėjo pirmosios čia suplanuota visiškai atnaujinti pastatą – nuo konstrukcijų iki apdailos darbų ir teritorijos sutvarkymo. Registracija į „Ąžuolą“ vyksta nuo praėjusių metų pabaigos.

„Ankstesnė Vilniaus valdžia tėvams buvo prižadėjusi „Ąžuolą“ renovuoti iki 2015 metų rugsėjo 1-osios, nors lėšų biudžete tam nebuvo numatę ir darbų net nepradėję. Liūdniausia, kad vaikai į darželį jau buvo suregistruoti. Paveldėję problemą, nuo spalio mėnesio pradėjome darželio atnaujinimo darbus ir stengiamės tėvų nenuvilti – rugsėjį pasveikinsime čia 220 vaikučių“, – sakė mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Registruotis šiuo metu galima ir į kitą būsimą darželį „Gluosnis“, kuris įsikurs remontuojamose Justiniškių g. 65 patalpose, kuriose anksčiau veikė Šolomo Aleichemo mokykla. Abiejų darželių sutvarkymui savivaldybė skyrė po 2 mln. eurų.

Vilniaus savivaldybė planuoja nuo rugsėjo 1-osios dienos atidaryti iš viso 4 naujus darželius ir vieną naują darželio skyrių. Be „Ąžuolo“ ir „Gluosnio“, atsiras naujas darželis „Malūnėlis“ Senamiestyje, Vitebsko g., kuriame bus 230 naujų vietų. Naujas 120 vietų skyrius bus atidarytas darželyje „Kodėlčiukas“ (Laisvės per. 57). Reorganizavusi vaikų globos namus Antakalnyje, savivaldybė įkurs naują 160 vietų darželį „Žolynas“ (Žolyno g. 45).

Pernai Vilniaus darželiuose sukurta apie 2 000 naujų vietų: daugiausia – „100 eurų“ paramos privatiems darželiams pagalba. 2014 metų rugsėjo 1 dieną, kol naujoji tvarka dar nebuvo įsigaliojusi, privačias įstaigas lankė 3 017 vaikų, o šių metų pradžioje – jau 4 336 vaikai.

Toliau vyksta savivaldybės derybos su investuotojais dėl darželių lengvatinėmis sąlygomis statybų 7 valstybiniuose sklypuose. Darželius ir pradines mokyklas kviečiama statyti žemės sklypuose, esančiuose tuose miesto rajonuose, kuriuose ypač trūksta vietų vaikų darželiuose: Verkių, Pilaitės, Lazdynų seniūnijose, Balsiuose. Būsimi konkursai kelia didelį susidomėjimą. Miesto Taryba šį mėnesį kaip tik pritarė kreipimuisi į Vyriausybę dėl 7 žemės sklypų perdavimo neatlygintinai naudotis Vilniaus savivaldybės nuosavybėn.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt