Bendradarbiavimo 10–mečio proga – enciklopedijos ir knygos Vilniui iš Guangdžou

Šiandien sostinės savivaldybėje viešėjo Kinijos Guangdžou miesto savivaldybės delegacija. Vilnius ir didžiausias Pietų Kinijos miestas Guangdžou susigiminiavo prieš dešimtmetį. Bendradarbiavimo jubiliejaus proga Vilniui ir VU Konfucijaus institutas gavo itin vertingą dovaną – enciklopedijų ir knygų spintą.

Kultūros, švietimo ir sporto komitetas pirmininkas Vytautas Mitalas ir mero patarėja Strateginių investicijų ir ekonominės plėtros klausimais Agnė Selemonaitė svečiams iš Kinijos pristatė Vilnių, kaip vieną iš sparčiausiai besivystančių ir patraukliausių Europos miestų, kuris yra draugiškas verslui, startuoliams ir iš svečių šalių atvykstantiems investuotojams.

„Vienas iš svarbiausių miesto tikslų yra telkti verslo, švietimo, mokslo ir kultūros iniciatyvas siekiant kuo didesnės šių sričių sinergijos. Todėl matau, kad tikrai galime vertingai bendradarbiauti su mūsų partneriais, mokantis vieniems iš kitų, atveriant verslo galimybes ir vystant bendrus projektus. Tam Vilniuje veikia Konfucijaus institutas, bendros studijų mainų iniciatyvos ir, be abejo, 10 metų trunkanti miestų partnerystė“, – sakė Vytautas Mitalas.

VU Konfucijaus instituto direktorius Audrius Beinorius pasidžiaugė jau penkerius metus vykstančiu Instituto bendradarbiavimu su Kinija ir dovanojama knygų kolekcija, kuri VU Konfucijaus instituto biblioteką pasieks jau kovo mėnesį ir bus atvira visiems – studentams, moksleiviams ir kiekvienam besidominčiam.

Guangdžou savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus direktorius Liu Baochun tikisi, kai dar po dešimties metų miestai minės bendradarbiavimo 20-metį, pamatyti jau įgyvendintus bendrus projektus, kurie turės išliekamąją vertę ir užtikrins tvirtą tolimesnį miestų bendradarbiavimą.

Svečiai iš skulptūromis garsėjančio Guangdžou taip pat pristatė „Kapot“ (miesto simbolis – gėlės žiedas) skulptūros projektą. Šią dviejų metrų aukščio skulptūrą pasiūlyta dovanoti Vilniui miestų 10-mečio bendradarbiavimo proga. Delegacijos vadovas Liu Baochun papasakojo apie Guangdžou mieste esantį parką, kuriame galima išvysti įvairias susigiminiavusių miestų dovanotas atminimo dovanas, atkeliavusias į Kiniją iš Sidnėjaus, Los Andželo, Liono, Oklando ir kt. Delegacija pakvietė Vilniaus merą Remigijų Šimašių dar šiemet apsilankyti Guangdžou mieste.

Vizito metu svečiai domėjosi Vilniaus investiciniais ir miesto plėtros projektais, kuriamu technologijų miesteliu „Vilnius Tech Park“. Delegacijai pristatytos ir Vilniaus viešojo transporto sistemos naujovės, parkavimo mieste tvarka, kaip veikia programėlės m.parking ir m.ticket, Vilniečio kortelė.

Prieš septynerius metus įvykus Guangdžou susigiminiavusių miestų forumui, kai kuriose mokyklose Vilniuje moksleiviai pradėjo mokytis kinų kalbos. Vilniaus inžinerijos licėjuje atidaryta Konfucijaus klasė, kurioje mokosi kinų kalbos ir kultūros entuziastai – nuo pirmokų iki dvyliktokų.

Delegacijoje iš Kinijos – Guangdžou savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus direktorius Liu Baochun, Yuexiu regiono direktoriaus pavaduotoja Chen Lingli, Tianhe regiono bendrųjų reikalų biuro vedėjas Zou Xueren, Europos ir JAV reikalų skyriaus vedėjas Deng Chanxiong, Guangdžou tarptautinių mainų skatinimo centro atstovės Ruan Wei ir Wu Pi.

Guangdžou – trečias didžiausias miestas Kinijoje, tarptautinis oro uostas, jūrų uostas ir vienas pagrindinių ekonomikos centrų regione.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt