Vilnius auga: į pirmąsias klases ateis apie 600 daugiau pirmokų nei pernai

Vilniaus mokyklose steigiami papildomi 25 pirmųjų klasių komplektai. Palyginti su praėjusiais metais, į mokyklas ateis apie 600 daugiau mokinukų. Pernai rugsėjo pirmąją į valstybines ir privačias Vilniaus mokyklas susirinko 6713 pirmokų.

„Vilnius – augantis miestas: čia kuriasi daugiausiai jaunų šeimų, didėja gimstamumas ir tuo labai džiaugiamės. Nuo šio rugsėjo į pirmokų suolus pakviesime 600 mokinukų daugiau, nei praėjusiais metais. Tai nemažas iššūkis, tačiau imamės spręsti problemą iš esmės, ir ne kalbomis, o darbais. Mano tikslas – kad visi pirmokai šiemet tilptų į mokyklas, o tose Vilniaus vietovėse, kur mokyklos labiau nutolusios nuo namų, svarstome paleisti daugiau „geltonųjų autobusiukų“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Po keletą naujų klasių komplektų bus steigiama „ilgosiose“ gimnazijose: Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje, Vilniaus inžinerijos licėjuje, net šešios naujos pirmokų klasės bus „Genio“ pradinėje mokykloje, kurios įsikurs laisvose Centro mokyklos patalpose ir keletas naujų klasių – Liepkalnio pagrindinėje mokykloje, lietuvių dėstoma kalba.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]