Vilniaus meras tęsia susitikimus su gyventojais

Šiandien Vilniaus „Juventos“ gimnazijos salėje gausiai rinkosi aktyvūs Naujininkų bendruomenės nariai – visi, rūpimų klausimų vedini, skubėjo į susitikimą su sostinės meru Remigijumi Šimašiumi. Tai – jau trečiasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai – bendruomenių stiprinimui, nuomonių išsakymui bei išklausymui, problemų sprendimui ir darniai visai miesto bendruomenei kurti.

„Naujininkai fiziškai yra labai arti miesto centro, bet, deja, daugeliui vilniečių atrodo, kad tai yra tolimas ir užmirštas miesto rajonas. Žinoma, problemų čia yra nemažai. Gerai, kad susitikime jas išgirdome, išklausėme gyventojų nuomonę ir galėsime pradėti rajoną keisti gerąja linkme. Rajono vizija aiški – Naujininkai turi būti integrali ir reprezentatyvi miesto dalis, teritorija tarp miesto centro ir oro uosto“, – susitikime sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Anot sostinės mero, vienas pagrindinių savivaldybės tikslų dabar yra gaivinti miesto rajonus, nesusikoncentruojant vien ties miesto centru, kad seniūnijos atitiktų viso miesto lygį.


Susitikimo su Naujininkų bendruomene metu buvo įsiklausoma į vietos aktualijas, problemas ir lūkesčius, kartu su gyventojais bandyta aptarti, ko bendruomenėms labiausiai trūksta ir kaip jie įsivaizduoja savo gyvenamąją aplinką. Sostinės meras sulaukė gausos susirinkusiųjų klausimų – gyventojai domėjosi miesto infrastruktūros gerinimo galimybėmis, gatvių apšvietimu, kelių, šaligatvių būklės gerinimu. Aktyvios buvo sodininkų bendrijos, kurios kėlė daug klausimų dėl sodų bendrijų teritorijų gerinimo.


Kovo-liepos mėnesiais bus rengiami kiti sostinės mero susitikimai su Naujininkų, Karoliniškių, Naujamiesčio, Lazdynų, Panerių, Pašlaičių, Pilaitės, Žirmūnų, Justiniškių, Senamiesčio, Šeškinės, Rasų, Vilkpėdės, Viršuliškių, Žvėryno, Grigiškių, Šnipiškių, Verkių bei Naujosios Vilnios bendruomenėmis.


Naujininkų seniūniją sudaro Naujininkai, Užusienis ir Salininkai. Seniūnija – pietinė Vilniaus miesto dalis, nuo Senamiesčio ir Naujamiesčio atskirta geležinkeliu. Naujininkų seniūnijoje gyvena apie 35 tūkst. gyventojų, teritorija užima beveik 38 kv. m. Rajone veikia 6 mokyklos, 9 darželiai. Naujininkų seniūnijos šventės, renginiai bei susibūrimai dažniausiai organizuojami „Juventos“ gimnazijoje. Vienas didžiausių seniūnijos renginių, suburiantis bendruomenę – „Naujininkų ruduo“. Seniūnijoje veikia aktyvūs jaunimo, senjorų klubai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt