Pasirašyta sutartis dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo

Šiandien Vyriausybės rūmuose pasirašyta sutartis dėl sostinėje esančios Lukiškių aikštės sutvarkymo darbų. Pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

„Prieš šimtmetį aikštėje vykdavo mugės ir cirkai, joje virė gyvenimas, todėl stengsimės, kad ji vėl taptų vilniečių mėgstama vieta, įgautų istoriškai adekvatų ir šiandienos poreikius atitinkantį pavidalą. Aikštėje bus patogu atsipūsti po darbų, ar tiesiog pasiklausyti šalimais esančios bažnyčios kariljono muzikos. Tikimės dar šiemet pakviesti visus džiaugtis aikšte naujai“, – sakė miesto meras Remigijus Šimašius.

Lukiškių aikštė taps ir reprezentatyvi, ir jauki miestiečių susibūrimų vieta, kurioje bus pakankamai žaliųjų zonų ir vietos įsimintinoms iškilmingoms Lietuvos šventėms minėti. Bus įrengta 5 tūkst. kvadratinių metrų nauja kietoji danga.

„Pagaliau prasidės Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbai, apie kuriuos kalbama jau keli dešimtmečiai. Šioje aikštėje kirtosi daug interesų, daug žmonių buvo neabejingi ir siūlė savo sprendimus, todėl nuotaikų ir įtampų kryžkelėse buvo nelengva rasti bendrą sutarimą. Tačiau šiandien visi ginčai – jau praeitis“, – ceremonijos metu pažymėjo premjeras A. Butkevičius.
Premjeras padėkojo Vilniaus miesto savivaldybei ir Aplinkos ministerijai už bendradarbiavimą, o šalies urėdijoms – už būsimą aikštės gyvybingumą ir žalumą, kurią skleis apie 260 pasodintų medžių.

Savivaldybės skelbtą konkursą Lukiškių aikštei Vilniuje tvarkyti laimėjusios trys įmonės – „Infes“, „Ekstra statyba“ ir „Pamario restauratorius“ – per artimiausias keletą savaičių parengs ir darbo grupei pateiks projektinius pasiūlymus. Projektavimo ir statybos darbus prižiūrės sukurta specialistų komisija.

Aikštei sutvarkyti valstybė skirs 2 mln. eurų: 1,5 mln. šiemet, 0,5 mln. eurų kitąmet. Lukiškių aikštės sutvarkymas yra numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.