Šiandien prie savivaldybės surengti civilinės saugos mokymai

Šiandien prie Vilniaus savivaldybės administracijos pastato rikiavosi gaisrinių, greitosios medicinos pagalbos ir policijos automobiliai. Europos aikštėje taip buvo minima Tarptautinė civilinės gynybos diena. Jos metu Vilniaus moksleiviams bei kitiems renginyje dalyvavusiems svečiams buvo surengti civilinės saugos mokymai.


Šventinio renginio metu vilniečiai galėjo susipažinti su Vilniaus mieste veikiančių civilinės saugos sistemos pajėgų turima technika, jos galimybėmis ir konkrečios tarnybos vykdoma veikla. Bendruomenės nariai ir svečiai išgirdo patarimų, kaip saugotis nuo gaisro, susipažino su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, taip pat susipažino, kaip veikia gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos sirenos, šiuolaikinė korinio transliavimo technologija, kuomet siunčiami trumpieji pranešimai tiesiogiai į gyventojų mobiliuosius telefonus.


Renginio metu visi susirinkusieji buvo vaišinami maltiečių sriuba. Gerą nuotaiką kūrė Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos atstovų koncertas.


Šventėje dalyvavo Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties, Vilniaus visuomenės sveikatos centro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos, Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės ir Maltos ordino atstovai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]