Nemokama gyvūnų sterilizacija mažina benamių gyvūnų skaičių Vilniuje

Savivaldybės įmonės „Grindos“ benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba vykdo akciją, kurios metu Vilniaus senjorai turės galimybę į įstaigą atvežtas kates sterilizuoti nemokamai. Tai bus galima padaryti kiekvieno mėnesio 17 dieną iš anksto užsiregistravus.

Didžiausią dalį į Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinę tarnybą besikreipiančiųjų sudaro pensinio amžiaus žmonės, kurie neturi pakankamai lėšų savo augintinio sterilizacijai. Norėdami palengvinti šią naštą ir išvengti nepageidaujamo prieauglio, šią paslaugą UAB „Grinda“ Vilniaus miesto senjorams teiks nemokamai. Iš anksto užsiregistravus, kiekvieno mėnesio 17 dieną, per vieną dieną bus sterilizuojamos 3 katės ir 5 katinai. Registruotis jau galima bendruoju operatorių telefonu 8 5 2736188, darbo dienomis nuo 9.00 val. iki 15.00 val.

Vilniaus savivaldybė ėmėsi ir benamių gyvūnų kontrolės priemonių – nemokama sterilizacija atliekama sostinės beglobiams gyvūnams. Tai padeda išvengti benamių gyvūnų plitimo ir padeda kontroliuoti jų skaičių.

Vilniaus miesto savivaldybės gyvūnų globos ir apsaugos komisijos pirmininkė Violeta Podolskaitė akcentavo, kad nemokama gyvūnų sterilizacija – labai svarbus žingsnis sprendžiant beglobių gyvūnų problemą sostinėje. „Džiugu, kad benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba rūpinasi beglobiais, juos sterilizuoja, taip neleisdama dar labiau didėti benamių gyvūnų skaičiui gatvėse. Labai dažnai šiuo klausimu kreipiasi mūsų senjorai, tačiau paprastai jie neturi tiek lėšų, kad galėtų pasirūpinti gyvūnui reikiama operacija. Dabar jiems už gyvūnų sterilizaciją mokėti nereikės“, – sako gyvūnų globos ir apsaugos komisijos pirmininkė V. Podolskaitė.

Per 2014 metus UAB ,,Grinda“ Vilniaus mieste sterilizavo 297 benamius gyvūnus: 259 katinus ir 38 šunis, o per 2015 – 486 gyvūnus: 446 kates ir 40 šunų. Vilniaus mieste, tarnybos darbuotojų sugautos benamės katės, visos be išimties, jau kitą darbo dieną yra sterilizuojamos. Sugauti benamiai gyvūnai, jei reikia, yra ir pagydomi bei paslaugomi.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt