Vilniaus meras kreipiasi į savivaldybės etikos komisiją paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl M. A. Harold

Vilniaus meras šiandien kreipėsi į savivaldybės Tarybos etikos komisiją, prašydamas įvertinti gautą Vilniaus apygardos teismo nutartį dėl Tarybos nario Mark Adam Harold elgesio ir etikos pažeidimų.

„Paaiškėjus Vilniaus apygardos teismo nutartyje išdėstytoms aplinkybėms, prašau įvertinti tolesnių veiksmų eigą dėl teismo sprendimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Mark Adam Harold atžvilgiu“, – rašoma mero kreipimesi komisijai.

Vilniaus apygardos teismas 2016 metų vasario 29 dienos nutartimi konstatavo, kad Mark Adam Harold pernai birželį socialiniame tinkle „Facebook“ pavartojęs žodžių derinį-keiksmažodį su Lietuvos valstybės pavadinimu (originale – „F..k you Lithuania“), grubiai pažeidė politikui keliamus elgesio ir etikos reikalavimus.

Teisėjų kolegijos vertinimu nurodytas M. A. Harold elgesys yra neetiškas, prieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, menkina Lietuvos valstybę, charakterizuoja atsakovą kaip Lietuvai nelojalų asmenį ir nėra suderinamas su Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario pareigomis.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad vadovaujantis Valstybės politikų elgesio kodeksu, politikai viešajame gyvenime privalo vadovautis pagarbos žmogui ir valstybei, padorumo ir pavyzdingumo principais.

2015 metų rugsėjį M. A. Harold elgesį taip pat įvertinusi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos etikos komisija pripažino Tarybos narį pažeidus valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnyje numatytus elgesio principus bei Etikos komisijos veiklos nuostatų 48 punktą, kuriame teigiama: „Politikas, sakydamas viešas kalbas, rašydamas straipsnius, bendraudamas su žiniasklaida, turi būti dalykiškas ir santūrus, savo mintis dėstyti suvokdamas, kad jos gali būti suprastos kaip Savivaldybės pozicija“.

Etikos komisija taip pat įpareigojo Tarybos narį viešai atsiprašyti Lietuvos žmonių dėl savo neetiško elgesio.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]